JESIENNY MŁODZIEŻOWY TURNIEJ LAJKONIKA


                                                                                                                                                         
           
Krakowski Lajkonik jest jedną z najstarszych krakowskich tradycji ludowych, datowaną na wiek XIII. Wiosną 1241 roku Tatarzy na swych małych koniach wkroczyli do Europy zostawiając za sobą zgliszcza. Pewnej nocy podeszli pod Kraków i zostali pokonani. Uciekając porzucili część swoich koni i bogato zdobionych strojów. Po zwycięstwie jeden z najdzielniejszych mieszkańców Krakowa ubrał się w tatarski strój i dosiadł tatarskiego konia. Wjechał na rynek Krakowa otoczony szczęśliwymi i śpiewającymi towarzyszami. Od tej pory co roku w czerwcu – 8 dni po Bożym Ciele – procesja wkracza na krakowski rynek prowadzona przez jeźdźca w tatarskim stroju. To jest właśnie lajkonik. Legenda głos, że dotknięcie jego buławy przynosi szczęście i powodzenie.

          Właśnie z tej okazji 20.09 2013 r. na torach KS Płaszowianki Kraków odbył się turniej łuczniczy, który zgromadził na starcie 266 zawodniczek i zawodników. W tym gronie znalazła się  8 osobowa reprezentacja Talentu w składzie :

·         Kalina GUZIK,
·         Marta SMOLAK,
·         Anna FUTYMA,
·         Weronika MIKULSKA,
·        
Bartek BĄTKIEWICZ,
·         Maciej FUTYMA,
·         Mateusz WATRAS,
·         Patryk ZADKA.

           Bardzo dobrze zaprezentowały się nasze zawodniczki w kategorii młodzika starszego : Weronika MIKULSKA, która zajęła 2 a Anna FUTYMA 5 miejsce. Weronka wygrała również strzelanie specjalne do sylwetki Lajkonika uzyskując 41 pkt.

          Bartek BATKIEWICZ w kategorii młodzika młodszego sklasyfikowany został na 4 miejscu.

Poniżej w tabeli przedstawiamy wyniki uzyskane przez wszystkich naszych reprezentantów. W tabeli policzona również wyniki jakie by uzyskały nasze zespoły, gdyby taka klasyfikację prowadzono. Tak było w sobotę a jak będzie w niedzielę w czasie Finału Ligi ?

 
                                                                                                                                                          

          Zespołowo Talent Wrocław sklasyfikowany został na 4 miejscu.

                                                          Gratulujemy

Zapraszamy do galerii:
http://galeria.ukstalent.pl/main.php?g2_itemId=84419

Możesz również polubić…