DLA NICH PIENIĘDZY NIE BYŁO – XXIII OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY W ŁUCZNICTWIE

                                                                                                                                                                         
W dniach 28-30.07.2017 r. na torze łuczniczym KS Drukarz w Warszawie, młode łuczniczki i łucznicy walczyli o medale XXIII OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY i MISTRZOSTW POLSKI JUNIORÓW MŁODSZYCH. Zawody zgromadziły na starcie 85 zawodniczek i 86 zawodników w tym naszą 9 osobową reprezentację. Bardzo dobrze wypadli nasi kadeci. Antoni KOZŁOWSKI zajął indywidualnie 2 miejsc a Bartłomiej BĄTKIEWICZ  6. Obaj spotkali się w 1/4 IORFITA, gdzie po barażu do dalszej rywalizacji przeszedł Antek. Pozostali nasi zawodnicy zajęli odpowiednio: Jędrzej GRABOWSKI 22, Maciej JĘDRZEJEWSKI 26 A Maciej FUTYMA 37 miejsce.  Gorzej powiodło się naszym panią. Tylko Julia NADOLNA zajmując  41 miejsce zdobyła 1 pkt., pozostałe sklasyfikowane zostały poza  48  i nie punktowały.


                                                                                                                                                                         
W rywalizacji mikstów Julia NADOLNA wraz z Antonim KOZŁOWSKIM  po przegranym w 1/8 pojedynku 4:5 AZS OŚ Poznań sklasyfikowani zostali na 14 miejscu. Pozostałe nasze miksty w składzie : Julia TESYNA i Bartłomiej BATKIEWICZ zajął 24 a Barbara SAWICKA wraz z Maciejem JĘDRZEJEWSKIM 30 miejsce na 44 sklasyfikowane miksty.

W rywalizacji zespołów byliśmy pełni optymizmu. Zespół męski po kwalifikacjach z 3799 pkt. zajmował wysokie 2 miejsce. Niestety sport jest nieprzewidywalny. W 1/8 wygraliśmy 5:1 z  LKS Radom, by następnie  w pojedynku o wejście do strefy medalowej przegrać w barażu 24 do 25 z Marymontem Warszawa i zakończyć rywalizację na 5 miejscu. Zespół kobiecy zajął 14 miejsce.

Najlepszym naszym zawodnikiem na XXIII OOM okazał się Antoni KOZŁOWSKI, który oprócz srebrnego medalu w IORWA, zajął 2 miejsce w MISTRZOSTWACH POLSKI JUNIORÓW MŁODSZYCH na 60 m z wynikiem 331 pkt. jak również w strzelaniach specjalnych do koniczynki z wynikiem 15/290. W tabeli poniżej przedstawiamy punktowe zdobycze naszych zawodników.


                                                                                                                                                                         
W punktacji klubowej podobnie jak w roku ubiegłym zajęliśmy 5 miejsce z dorobkiem 20,25 pkt.

      
                                                                                                                                                                          
Gratulujemy

Z bardzo cenną PROPOZYCJĄ kwalifikowania na OGÓLNOPOLSKĄ OLIMPIADĘ MŁODZIEŻY w łucznictwie wystąpił  PZŁucz, który Uchwałą Zarządu zadecydował, którym zawodnikom i z jakich klubów pokryje koszty pobytu w trakcje trwania mistrzostw.  Żaden nasz zawodnik nie znalazł uznania w oczach uzurpatorów i wszystkie koszty związane OOM pokrył klub. W podobnej sytuacji znalazło się  wiele klubów z Polski.

Ten sposób wyłaniania finalistów OOM poddajemy pod rozwagę innym Polskim Związkom Sportowym. Po co nam regulamin WSPÓŁZAWODNICTWA DZIECI I MŁODZIEŻY proponowany przez MSiT. Przecież w PZŁucz kierują się zasadą Fair Play i wiedzą lepiej. Warto również nadmienić, że  w poszukiwaniu przyszłych olimpijczyków trener kadry juniorów młodszych potrafi robić świetna statystykę wyników

Gratulujemy

Możesz również polubić…