OBRONIŁY TYTUŁ

Na odbywających się w Legnicy w dniach 25-27.08.2023 r. 87 MISTRZOSTWACH POLSKI SENIORÓW w łucznictwie nasze zawodniczki wywalczyły brązowy medal. W pierwszym przejściu nasze panie pokonały koleżanki z Mazowsza Teresin 6:2 by w pojedynku o finał ulec późniejszym mistrzyniom , zespołowi z Żywca. Zespół Talentu startował w składzie : GOCLON Weronika, TRZEBIŃSKA Adrianna, WARDĘGA Weronika i WESOŁOWSKA Łucja. Nadmienić trzeba, że zawodniczki obroniły tytuł drugich V-ce Mistrzyń Polski z 2022 roku.

Zespół męski w składzie : KOTLARZ Jędrzej, MALICKI Dawid i SKADORWA Artur z 12 miejsca w kwalifikacjach po eliminacjach przesunął się na miejsce 9.

Aż 27 mikstów rywalizowało o medale MISTRZOSTW POLSKI, wśród nich nasze 3. Najwyżej na 13 miejscu sklasyfikowano TRZEBIŃSKĄ Adriannę i MALICKIEGO Dawida. WESOŁOWSKA Łucja i SKADPRWA Artur zajęli 21 a GOCLON Weronika z KOTLARZEM Jędrzejem 24 miejsce.

Indywidualnie MALICKI Dawid zajął miejsce 9, przegrywając w 1/8 z późniejszym brązowym medalistą KASPROWSKIM Oskarem. Miejsce 41 zajął SKADORWA Artur, który dzielnie walczył z olimpijczykiem NAPŁOSZKIEM Sławomirem, przegrywając 3:7. Trzeci nasz reprezentant KOTLARZ Jędrzej zajął miejsce 59.

Podobnie jak panowie nasze panie stoczyły pojedynki z utytułowanymi przeciwniczkami. TRZEBIŃSKA Adrianna w 1/8 przegrała z późniejszą mistrzynią ŚMIAŁKOWSKĄ Magdaleną. WARDĘGA Weronika z LEŚNIAK Natalią, DZIERKA Anna z PŁAZĄ Klaudią późniejszym brązowymi medalistkami. Czwarta nasza zawodniczka WESOŁOWSKA Łucja przegrała w 1/16 z MICHALSKĄ Natalią.

Rozdano również medale za poszczególne odległości, u mężczyzn na 90, 70, 50, 30 m u kobiet na 70,60,50 i 30 m. Najbliżej pozycji medalowej była TRZEBINSKA Adrianna, która na 70 m uzyskała wynik 308 pkt co wystarczyło na zajecie 7 miejsca, MALICKI Dawid zajmując 9 miejsce z wynikiem 316 pkt. na tej samej odległości. MALICKI Dawid na 50 m z wynikiem 317 pkt co dało 10 miejsce oraz WESOŁOWSKA Łucja zajmując 11 miejsce na 30 m z wynikiem 344 pkt.

Pełne wyniki i zajęte miejsca naszych reprezentantów przedstawiamy w tabeli poniżej.

Finały odbyły się w przepięknej scenerii Parku Miejskiego, na tle legnickich fontann. Dziękujemy organizatorom za przygotowanie tego pięknego wydarzenia.

Wielkie gratulacje

Zapraszamy do galerii:
http://galeria.ukstalent.pl/index.php?/category/381

Możesz również polubić…