NAJWYŻEJ PUNKTUJACY ZAWODNICY UKS TALENT                                                                                                                                                                                                                          

          Od 2005 roku klub nasz uczestniczy we Współzawodnictwie Dzieci i Młodzieży prowadzonym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Do 2015 roku zdobyliśmy 2 140,69 pkt. Jest to zasługa 321 zawodniczek i zawodników, którzy w tym okresie rywalizowali o medale i punkty na Mistrzostwach Polski we wszystkich kategoriach wiekowych i Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w łucznictwie.

          Samodzielnym liderem wśród łuczników jest Paweł MARZEC, który z 147,75 pkt. wyprzedza Adriannę TRZEBINSKA 65,5 pkt i Annę HUK 63,66 pkt. Paweł jest najbardziej utytułowanym zawodnikiem naszego klubu. Uczestnik MISTRZOSTW SWIATA SENIORÓW, LETNIEJ UNIWERSIADY, HALOWYCH MISTRZOSTW EUROPY SENIORÓW, III rundy PUCHARU ŚWIATA w łucznictwie. Do Pawła należy rekord Polski na 90 m 321 pkt. oraz pobity po 24 latach  wynik  w  FITA , który aktualnie wynosi 1345 pkt.

          W sekcji podnoszenia przewodzą kobiet. Dotychczasową liderkę Elwirę CICHOWSKĄ zmieniła Monika DZIENIS, aktualna Mistrzyni Polski do 23 lat. Laura ŁOZOVA zawodniczka o podwójnym obywatelstwie , polskim i czeskim sklasyfikowana jest na miejscu 3. Na czwarte miejsce zajmuje Mateusz WOJCIECHOWSKI.

          Wśród aktualnie trenujących poza już wymienionymi Moniką i Mateuszem pierwsza szóstkę stanowią : Agnieszka BACZEWSKA, Daria NOWAK, Adrian PRZYBYLAK i Karolina SZAWAN.

          W historii startów są zawodniczki i zawodnicy, którzy reprezentowali nasz klub obu sportach. Wymienimy tylko kilkoro. Magda SOBIERAJ i Elwira CICHOWSKA obie zawodniczki podnoszące ciężary, startowały w zespole na MŁODZIEŻOWYCH MISTRZOSTWACH POLSKI w łucznictwie. Agnieszka BACZEWSKA łuczniczka, gdzie zdobyła 5 pkt , obecnie wielokrotna medalistka MISTRZOSTW POLSKI w podnoszeniu ciężarów. Sklasyfikowana na 9 miejscu z ilością 37 pkt. Do momentu rozgrywania MIEDZYWOJEWÓDZKICH MISTRZOSTW MŁODZIKÓW w podnoszeniu ciężarów tj. do 2012 roku  wielu łuczników startowało w tych zawodach zdobywając punkty dla sekcji podnoszenia ciężarów. Byli to : Dawid MALICKI, Piotr i Jakub PAJĄCZEK, Piotr BURCHART, Piotr GOŁĘBIEWSKI, Tomasz BLUMENSTEIN. Michał GREC, Łukasz PIELICHOWSKI i wielu innych.

          W tabelach przedstawiamy wykaz wszystkich uczestników biorących udział we WSPÓŁZAWODNICTWIE MINISTERSTWA SPORTU I TURYSTYKI. Kolorem zielonym zaznaczono aktualnie trenujące zawodniczki i zawodników.

                                                                                         Dziękujemy


 

Możesz również polubić…