CO START TO MEDAL

Z trzema medalami wracamy z gościnnego Zamościa. Tym razem z  największej w kraju imprezy sportowej w podnoszeniu ciężarów. MISTRZOSTWA POLSKI ZRZESZENIA LUDOWE ZESPOŁY SPORTOWE do 15 i 17 lat , bo o nich mowa odbyły się w dniach 10-13.05.18 r. zgromadziła na starcie 97  zawodniczek i  149 zawodników z 50 klubów.

W tym gronie bardzo dobrze zaprezentowała się nasz czwórka zawodniczek. Stella LUBASIŃSKA i Karolina MICHAŁEK zdobyły medale srebrne. Eliza CIOŁKOSZ medal brązowy.  Stella startując w kat. wagowej do 53 kg , ustanowiła trzy rekordy życiowe : w rwaniu 57 kg, w podrzucie 72 kg i w dwuboju 129 kg. Karolina  pobiła rekordy w rwaniu 70 kg i dwuboju 147 kg w kategorii  wagowej do 75 kg. Z czwartym miejscem  wraca z Zamościa Martyna MOJSA dla której był to drugi start w karierze również okraszony rekordami życiowymi: 41 kg w rwaniu, 50 w podrzucie i 91 w dwuboju.

Stella LUBASIŃSKA sklasyfikowana została na 7 a Eliza CIOŁKOSZ na 10  miejscu w punktacji sinclaira wśród najlepszych zawodniczek mistrzostw.

W tabeli podajemy wyniki naszych zawodniczek.

Tu wstaw tabelę

Kolejny start czeka nasze zawodniczki w ELIMINACJACH do OOM, które zaplanowane są na 2 czerwca w Wierzbnie

Gratulujemy

 

Możesz również polubić…