XI MIĘDZYNARODOWY PUCHAR GÓR OPAWSKICH-XI MEMORIAŁ R.KARAWANA

            W dniach 06-08.04.18 r. na torach KS Obuwnika w Prudniku odbył się XI MIĘDZYNARODOWY PUCHARU GÓR OPAWSKICH –połączony z XI MEMORIA IM. Romana KARAWANA. W zawodach  wzięło udział 106 zawodniczek i zawodników. Puchar rozgrywany był w kategorii seniora i juniora młodszego.  Bardzo licznie reprezentowany był nasz klub. W kategorii seniora wystartowało 10  a w kategorii juniora młodszego 5 naszych zawodników. Warunki pogodowy nie pomagały zawodnikom zaprezentować w pełni swoich umiejętności. Wiatr płatał figle.

Jak wiemy w sporcie nie chodzi o ilość ale o jakość. Tu też mamy dobre wiadomości.  Ósma po kwalifikacjach Ada TRZEBIŃSKA  wygrała kolejno w 1/8 z Moniką JURZAK 6 do 0, Następnie pokonała liderkę  po kwalifikacjach, zawodniczkę gospodarzy  Karolinę FARASIEWICZ 6 do 4 . W pojedynku o finał okazała się lepsza od Martyny KALWINEK ( 6 do 2). W samym finale po zaciętym pojedynku Ada musiała uznać wyższość Klaudii SZMIT, przegrywając 4 do 6.

Kolejnym naszym zawodnikiem, który staną na podium był Antoni KOZŁOWSKI. Antek wygrał kolejno: Jakubem FILIPOWICZEM i Filipem ŁAZOWSKIM 6 do 4. W pojedynku o finał przegrał z późniejszym triumfatorem Karolem KĘPĄ 0 do 6 by w pojedynku o brąz wygrać z Dawidem NOWAKIEM 7 do 3.

Mniej szczęści miał nasz eksportowy zawodnik Paweł MARZEC. Drugi po kwalifikacjach wygrywał kolejne pojedynki z rywalami do zera by w 1/4 przegrać w barażu 5 do 6 z Pawłem CZYŻEM. Ostatecznie Paweł sklasyfikowany został na 5 miejscu. Bardzo dobrze zaprezentowali się pozostali nasi zawodnicy. Anna FUTYMA  w kategorii seniorek zajęła 7 miejsce. Kajetan KOTLARZ w 1/8 stawił duży opór Pawłowi CZYŻOWI, któremu uległ 4 do 6 i zajął wysokie 10 miejsce. Do pierwszej szesnastki weszli jeszcze Bartłomiej BĄTKIEWICZ, Krzysztof FUTYMA i Jędrzej GRABOWSKI w kategorii juniora młodszego.

Wyniki naszych zawodniczek i zawodników przedstawiamy w tabeli poniżej.

Gratulacje.

Możesz również polubić…