HALOWE MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIKÓW


                                                                                                                                                                            

VII MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIKÓW w łucznictwie, które odbyły się Głuchołazach w dniach 25-26.03.17 r. Zgromadziły na starcie na starcie 107 zawodników i 136 zawodniczek. To kolejne zawody na których w ten męski sport staje się domeną kobiet. Chciałoby się zapytać słowami piosenki „Gdzie ci mężczyźni „

W  tym roku zmieniono sposób klasyfikowania zawodniczek i zawodników. O zajętym miejscu nie decydowała runda eliminacyjna lecz  suma punktów 3 serii po 10 strzał. Bardzo dobrze zaprezentowały się nasze zawodniczki. Łucja WESOŁOWSKA i Weronika GOCLON, które zajęły 6 miejsce. Pierwsza w kategorii młodzika młodszego druga starszego.

Indywidualne wyniki naszej 16 osobowej reprezentacji przedstawiamy w tabeli poniżej.


                                                                                                                                                                          

O pechu mogą mówić nasze młodziczki młodsze, które w konkurencji drużynowej zajęły 3 miejsce z wynikiem 2450 pkt. Gdyby nie awaria sprzętu Nili CIESIELSKIEJ na 3 serie przed końcem nasze zawodniczki cieszyłyby się z medalu srebrnego. Bowiem różnica między 2 a 3 zespołem to zaledwie  a może aż 1 pkt.  Oprócz Nili w skład zespołu wchodziły : Dominika GAWROŃSKA, Weronika WARDĘGA i Łucja WESOŁOWSKA. Drugi nasz zespół w składzie : Julia JURECZKO, Aleksandra SKARDOWA i Aleksandra  STEC sklasyfikowany został na 9 miejscu z wynikiem 2185 pkt.

O krok od medalu byli młodzicy młodsi w składzie : Patryk BALICKI, Jędrek KOTLARZ, Jan RULIŃSKI i Jacek ZABOJSZCZA  , którzy z wynikiem 2331 pkt. zdobyli ostatecznie 5 miejsce. Na wyróżnienie zasługują również 6 miejsce zespołu młodzików starszych, którzy zajęli 6 miejsce startując w składzie Jakub DOSTAL, Szymon LASOTA, Wiktor MAZEPA i Filip WITASIK.

W konkurencji mikstów wśród młodzików młodszych na 10 miejscu sklasyfikowano parę Łucja WESOŁOWSKA i Jędrzej KOTLARZ. Miejsce 13 zajęli Nila CIESIELSKA i Jan RULIŃSKI, 22 Weronika WARDĘGA i Patryk BALICKI, 28 Joanna JURECZKO i Jacek ZABOJSZCZA. Mikst Weronika GOCLON i Jakub DOSTAL w kategorii młodzika starszego do brązowego medalu stracił 8 pkt zajął wysokie 7 miejsce.

Gratulacje dla zawodniczek i zawodników !

Możesz również polubić…