MONKA DZIENIS I PAWEŁ MARZEC WŚRÓD STYPENDYSTÓW DOLNEGO ŚLĄSKA                                                                                                                                                                         

Z udziałem Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Iwony KRAWCZYK i Dyrektora Wydziału Sportu i Rekreacji Pawła RAŃDY ,  2 kwietnia  2017 r. wręczono nominacje na stypendia za osiągnięcia sportowe uzyskane w 2016 roku. 

− Reprezentując samorząd województwa dolnośląskiego składam wszystkim stypendystom serdeczne gratulacje za osiągnięte sukcesy w ubiegłym roku. Życzę dalszych wspaniałych wyników oraz determinacji w zdobywaniu najwyższych miejsc na podium – mówiła podczas uroczystości na wrocławskim stadionie Iwona Krawczyk, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego

Wśród 93 nagrodzonych dolnośląskich sportowców znalazła się Monika DZIENIS i Paweł MARZEC. Monika to aktualna Mistrzyni Polski do 23 l , 8 zawodniczka Akademickich Mistrzostw Świata i 6 zawodniczka Mistrzostw Europy do lat 23 w podnoszeniu ciężarów. Paweł to obecnie najlepszy  polski zawodnik w łucznictwie olimpijskim. Wielokrotny mistrz Polski, 7 zawodnik MISTRZOSTW EUROPY SENIORÓW „Wymazał”  stary 24 letni rekord Polski ustanawiając nowy wynikiem  FITA 1345 pkt. Jest również rekordzistą Polski na 90 m z wynikiem 321 pkt.

W sumie Urząd Marszałkowski przeznaczył na stypendia sportowe ponad 450 tys. zł, z czego na okręg wrocławski 381 tys. zł.

                                        Gratulujemy nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów.

Możesz również polubić…