MISTRZOSTWA DOLNEGO ŚLĄSKA W PODNOSZENIU CIĘŻARÓW

                                                                                                                                                                           

    Po raz pierwszy w historii dolnośląskich ciężarów w MISTRZOSTWACH DOLNEGO ŚLĄSKA w podnoszeniu ciężarów wystartowało więcej kobiet niż mężczyzn. Mistrzostwa odbyły się w Wierzbnie 25.03,17 r. Ogółem w zawodach udział wzięło 25 kobiet i 21 mężczyzn z 5 dolnośląskich klubów. Mistrzostwa rozegrano w kategorii open i do 20 lat. Klub nasz reprezentowało 10 kobiet i 5 mężczyzn.

    W kategorii open swoje kategorie wagowe wygrali : Monika EDZIENIS, Adrian PRZYBYLAK i Karol ZAJAC.  Medale srebrne zdobyli Stella LUBASIŃSKA, Daria NOWAK, Michał DWORNIKOWSKI. Na najniższym stopniu podium stanęli :Hanna GRONOWSKA , Agnieszka BACZEWSKA. Najlepsza zawodniczką mistrzostw wg. punktacji  sinclaira wśród kobiet została Monika DZIENIS, Daria NOWAK zajęła 5 a Agnieszka BACZEWSKA 6 miejsce. Wśród panów Adrian PRZYBYLAK został sklasyfikowany na 3 miejscu a Karol ZAJĄC na 7.

    W mistrzostwach do lat 20 na 2 miejscu  sklasyfikowano Stellę LUBASIŃSKĄ i Elizę CIOŁKOSZ, na 3 Żaklinę LUBASIŃSKĄ i Tomasza BACZEWSKIEGO.

    Udanie w barwach naszego klubu zadebiutowały : Patrycja CIOŁKOSZ, Eliza CIOŁKOSZ, Kamila DZIEDZIULO i Karolina MICHAŁEK. W uzupełnieniu informacji o mistrzostwach należy wspomnieć o Tomaszu MUSZU, który jeszcze jako młodzik zajął 4 miejsce w kat. wagowej do 77 kg w obu klasyfikacjach wiekowych. 

    W załączonych protokółach mistrzostw przedstawiamy wyniki zawodów.

                Gratulujemy zawodniczkom i zawodnikom udanego startu.

Wyniki zawodów:
https://ukstalent.pl/downloads/uploads/wyniki_wierzbno_2017.rar

Możesz również polubić…