GRAND PRIX W PODNOSZENIU CIĘŻARÓW W DZIESIECIOLECIU KLUBU


                                                                                                                                                                                                                                            
          W okresie dziesięciolecia tj. od momentu powstania UKS „Talent” w  18.11.2014 roku,  102 zawodniczki i 97 zawodników zdobywało punkty w MISTRZOSTWACH POLSKI w różnych kategoriach wiekowych dla naszego klubu. Łącznie zdobyliśmy w tym okresie 1105 punktów. Kobiety 679 pkt. a mężczyźni 426 pkt.

          W kategorii młodzika 28 członków naszego klubu próbowało sił w dwóch sportach; w podnoszeniu ciężarów i łucznictwie. Ta współpraca przyniosła zdobycz w wysokości 48 pkt. w tej kategorii wiekowej. Typowym przykładem jest Agnieszka BACZEWSKA, która rozpoczynał karierę jako łuczniczka a obecnie jest dwukrotną medalistka MISTRZOSTW POLSKI JUNIORÓW w podnoszeniu ciężarów.

 
                                                                                                                                                                                                                                                  

          W pierwszej tabeli prezentujemy pierwszą 20 zawodniczek i zawodników, którzy w dziesięcioletniej historii klubu zdobyli najwięcej punktów. Na pierwszych trzech miejscach kobiety : Elwira CICHOWSKA 61,5pkt. przed Laura ŁOZOVĄ 58 pkt. i Pauliną CICHOWSKĄ 52 pkt. Najlepszy z mężczyzn Rafał SŁAWECKI zajmuje miejsce 4 z dorobkiem 49 pkt.

 
                                                                                                                                                                                                                                                      

Szansę na detronizację Elwiry ma  trenujący Mateusz WOJCIECHOWSKI, który z 41 pkt zajmuje 6 miejsce oraz Monika DZIENIS ( 7 miejsce i 38 pkt.) jeżeli z MŁODZIEŻOWYCH MISTRZOSTW POLSKI wrócą Mateusz ze srebrnym a Monika  ze złotym medalem. Również Agnieszka BACZEWSKA i Daria NOWAK mogą znacznie awansować w klasyfikacji. Szanse awansu mają również pozostali nasi zawodnicy. Największy awans nawet o 100 miejsc może się pokusić Patrycja KRZEMIŃSKAze 155 miejsca do pierwszej pięćdziesiątki. Karolina SZAWAN do 30. O pechu może mówić Patrycja KOSTRZEWA, której punkty jeszcze w tym roku będą dzielone między nasz klub a LKS Polwicę Wierzbno.

Nowy rok to również okazja na wpisanie się w historię startów w naszym klubie dla nowych zawodników : Konrada FALANDERA, Tomasza MUSZA, Żakliny i Stelli LUBASIŃSKICH i innych.

 

           W załączonym pliku prezentujemy wszystkich biorących udział w imprezach rangi mistrzowskiej na przestrzeni dziesięciolecia tj. od 2005 go 2014 roku.

          Najbliższe Mistrzostwa Polski odbędą się już w Zamościu w dn.24-26.04.2015 r.

 
                                                                                                Powodzenia

Możesz również polubić…