MISTRZOSTWA POLSKI KOBIET – HISTORYCZNY SUKCES NASZEGO KLUBU                                                                                                                                                                    
Na rozegranych w Zamościu w dniu 04.11.17 r. XXIV MISTRZOSTWACH POLSKI KOBIET w podnoszeniu ciężarów nasze dziewczęta udowodniły, że są najlepsze w kraju. W mistrzostwach wystartowała wspaniała ÓSEMKA, która w klasyfikacji zespołowej z dorobkiem 106 pkt zajęła pierwsze miejsce. Warto zaznaczyć, że w klubie pozostały jeszcze Żaklina LUBASIŃSKA, Natalia PETKA i Barbara POŚLEDNIAK. Sprawdza się stare porzekadło „W jedności siła”

Indywidualnie najlepiej spisała się Monika DZIENIS, która została mistrzynią Polski w kategorii wagowej 63 kg. Wysokie 4 miejsce zajęła Eliza CIOŁKOSZ, która ustanowiła 3 rekordy życiowe. Najmłodsza w uczestniczka mistrzostw piętnastoletnia Karolina MICHAŁEK startująca w kategorii wagowej do 75 kg pobiła własny rekord Polski w podrzucie wynikiem 78 kg i wyrównując w dwuboju wynikiem 144 kg zajęła 8 miejsce w gronie starszych koleżanek. Udanie wystartowały Stella LUBASIŃSKA i Kamila DZIEDIULO. Ta druga ustanawiając 2 rekordy sklasyfikowana została na 8 miejscu. Ten historyczny wynik nie byłby możliwy bez  Darii NOWAK i Hanny GRONOWSKIEJ , które dorzuciły swoje cegiełki do końcowego sukcesu. Pierwsza sklasyfikowana została na 6 a druga na 9 miejscu.

Wyniki naszych reprezentantek przedstawiamy w tabeli poniżej.

                                                                                                                                                                      

W rywalizacji o medale wzięło udział  72 zawodniczki z 41 klubów. Są to pierwsze mistrzostwa gdzie o tytuły rywalizowało więcej kobiet niż mężczyzn. Czyżby kolejny sport stał się domeną pań ?

To już czwarta  wizyta w pięknym Zamościu zawodniczek i zawodników naszego klubu. Po MŁODZIEŻOWYCH MISTRZOSTWACH POLSKI w podnoszeniu ciężarów ( 1 miejsce), MISTRZOSTWACH POLSKI JUNIORÓW w łucznictwie (7 miejsce) , MISTRZOSTWA POLSKI ZRZESZENIA LZS w łucznictwie ( 2 miejsce). Teraz MISTRZOSTWA POLSKI KOBIET w podnoszeniu ciężarów (1 miejsce)

Dziękujemy organizatorom za gościnę i profesjonalne przeprowadzenie mistrzostw z prezesem Agrosu panem Konradem FIRYKIEM , prezesem Lubelskiego Okręgowego Związku Podnoszenia Ciężarów panem Zdzisławem ŻOŁOPĄ i trenerem Andrzejem GAWŁEM na czele. 

                                Gratulacje

Możesz również polubić…