MISTOSTWA DOLNEGO ŚLĄSKA JUNIORÓW W PODNOSZENIU CIĘŻARÓW

Rozegrane w sobotę 11.04.15 r. w Oławie MISTRZOSTWA DOLNEGO ŚLASKA w podnoszeniu ciężarów do 20 lat, zgromadziły na starcie 15 zawodniczek i 21 zawodników z 5 dolnośląskich klubów.

W zawodach najliczniej reprezentowany był nasz kluby – 15 startujących.

Swoje kategorie wagowe wygrali :

·         Agnieszka BACZEWSKA – kat 58 kg,

·         Daria NOWAK – kat. 63 kg,

·         Karolina SZAWAN – kat. 69 kg,

·         Adrian PRZYBYLAK – kat. 85 kg,

·         Konrad FALENDER – kat.- 94 kg

W gronie startujących udanie zadebiutowało rodzeństwo LUBASIŃSKICH w osobach Żakliny, Stelli i Filipa oraz Konrad FALENDER.

Punktację sinclaira kobiet wygrała Daria NOWAK przed Agnieszką BACZEWSKĄ. Patrycja KOSTRZEWA była 7 a Karolina SZAWAN zajęła 8 miejsce.

Wśród panów Adrian PRZYBYLAK był 2 , Karol ZAJĄC 3 .

Poza konkursem  wystartowała Monika DZIENIS , która za wynik 177 kg w dwuboju przy ciężarze ciała 59,5 uzyskała bardzo wysoki wynik w punktacji sinclaira 244,7 pkt.

W tabeli przedstawiamy wyniki całej naszej piętnastki.

Był to bardzo udany start naszych zawodniczek i zawodników. Ustanowiono

wiele rekordów życiowych co napawa optymizmem przed Mistrzostwami Polski do 20 lat, które podobnie jak w ubiegłym roku odbędą się w Zamościu w dn. 24-26.04.15 r.