HALOWE MISTRZOSTWA JUNIORÓW MŁODSZYCH W ŁUCZNICTWIE                                                                                                                                                       
           
Tydzień po HALOWYCH MISTRZOSTWACH POLSKI JUNIORÓW I MŁODZIEŻOWCÓW w gościnnej Dąbrowie Tarnowskiej odbyły się HALOWE MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW. W zawodach wzięło udział rekordowa ilość startujących 106 zawodniczek i 102 zawodników.

          Z siódemki naszych reprezentantów najlepiej spisali się : Anna FUTYMA              i Kajetan KOTLARZ. Ania po kwalifikacjach z wynikiem 531 zajmowała 19 miejsce by w pojedynkach indywidualnych w 1/16 pokonać wyżej notowaną Pauliną KAMINSKA 6 do 0. W 1/8 wygrała z 3 po kwalifikacjach Wiktorią TOCZEK 6 do 4. Kiedy szczęście wydawało się być blisko, minimum brązowego medalu prowadząc 3 do 1 z Pauliną LACH dała sobie „wydrzeć” wygraną i ostatecznie przegrać 3 do 7. Pozwoliło to na zajęcie przez Anię wysokiego 5 miejsca.

          Kajetan KOTLARZ walczył w czasie mistrzostw nie tylko z rywalami ale również z anginą. Dlatego jego 7 miejsce zasługuje na uznanie. Kajtek pokonał kolejno Wojciecha WOJCIECHOWSKIEGO i Antoniego MLECZKO 6 do 0 by w pojedynku o wejście do strefy medalowej ulec Filipowi ZAUSKIEMU 1 do 7.

          Na uwagę zasługuje jeszcze 18 miejsce Weroniki MIKULSKIEJ. Pozostali nasi reprezentanci nie zakwalifikowali się do 1/16. Mateusz NYCZ zajął 35, Maciej NIEDŹWIEDŹ 67 a Mateusz WATRAS 69 miejsce.

          Młodziczka Marta SMOLAK 61 w stawce 106 zawodniczek uzyskała obiecujący wynik przed „swoimi” Mistrzostwami Polski rozgrywanymi już za tydzień w Zgierzu.

          W rywalizacji zespołowej wśród juniorów nasi reprezentanci zajmowali po kwalifikacjach 10 miejsce by w pojedynkach setowych w 1/8 ulec zespołowi „Społem” z Łodzi 3 do 5 z późniejszymi brązowym medalistami mistrzostw.

          Również zespół juniorek zakończył rywalizację na 10 miejscu przegrywają swój pierwszy pojedynek z Agrosem Zamość 3 do 5. Znamienne, że zarówno juniorzy i juniorki prowadziły już 3 do 1 by przegrać 3 do 5.

          O jedno miejsce wyżej, na 9 sklasyfikowano nasz mikst Weronika MIKULSKA i Kajetan KOTLARZ.

Jakie wyniki uzyskali nasi zawodnicy przedstawiamy w tabeli poniżej.


                                                                                                                                                       

Czas na rewanż przyjdzie w czasie OGÓLNOPOOLSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY, która odbędzie się w Nowej Rudzie w dniach  1-20.07.14 r.

Możesz również polubić…