MISTRZOSTWA DOLNEGO ŚLASKA OPEN W ŁUCZNICTWIE                                                                                                                  

W rozegranych w dniach 30-31.-8.13 r. MISRZOSTWACH DOLNEGO ŚLASKAw łucznictwie w kategorii Open wzięło udział 48 zawodniczek i zawodników z klubów dolnośląskich. Gościnnie w na torach Talentu Wrocław wystartowali zawodnicy KS Obuwnika Prudnik. Tym razem nasze panie zaprezentowały się lepiej od mężczyzn.

Wśród 14 naszych reprezentantów najlepiej spisała się Magda PAWŁOWSKA, która wygrała rywalizację kobiet, pokonując w finale koleżankę klubowa Adriannę TRZEBIŃSKĄ. Czwarte miejsce w tej kategorii zajęła również nasza zawodniczka Maja BANASZEWSKA DUDEK. Hanna JAROSZsklasyfikowana została na miejscu 8.


                                                                                                                   

W konkurencji zespołów kobiecych, drużyna w składzie: Weronika MIKULSKA, Magda PAWŁOWSKA i Adrianna TRZEBIŃSKA wywalczyły srebrny medal przegrywając w finale z zespołem z Pielgrzymki 180 do 190 pkt. Drugi nasz zespół w składzie: Maja BANASZEWSKA DUDEK, Anna FUTYMA i Hanna JAROSZzajął 4 miejsce przegrywając pojedynek o brązowy medal z zawodniczkami z Nowej Rudy 150 do 165 pkt.


                                                                                                                                                         

W rywalizacji mężczyzn honoru naszych barw broniło 4 zawodników. Najwyżej bo na 3 miejscu sklasyfikowany został Michał GREC.Bartek JAROSZzajął miejsce 5, Piotr PAJĄCZEK 7 , Łukasz PIELICHOWSKI8 miejsce.


                                                                                                                                                         

Zespoły męskie zajęły miejsce 3 i 6. Brązowymi medalistami zostali : Michał GREC, Bartek JAROSZ, Piotr PAJĄCZEK i Łukasz PIELICHOWSKI. Trzecie miejscedla aktualnych mistrzów Polski w mistrzostwach okręgu to duża niespodzianka in minus. Drugi nasz zespół, który zajął 6 miejsce występował w składzie : Maciej NIEDŹWIEDŹ, Patryk ZADKA i Mateusz WATRAS.


                                                                                                                                                        

W gronie 16 zespołów mieszanych czyli mikstów o medale mistrzostw okręgu walczyło aż 6 naszych zespołów. Niestety żadnemu z nich nie udało się wejść do strefy medalowej. Najwyżej na 6 miejscu uplasował się mikst w składzie Adrianna TRZEBIŃSKA i Piotr PAJACZEK, który w 1/4 przegrał z mikstem z Pielgrzymki 117 do 120. Miejsca pozostałych naszych mikstów przedstawiamy w tabeli poniżej.


                                                                                                                                                         

Trzeba zaznaczyć, że w mistrzostwach nie wzięli udziału nasi liderzy, prowadząca w Pucharze Polski Anna HUK, Paweł MARZEC i Dawid MALICKI. Ania i Pawełreprezentowali nasz kraj na Turnieju we Włoszech.

W mistrzostwach brali również udział juniorzy młodsi i młodzicy, którzy swoją rywalizację zakończyli na kwalifikacjach. Uzyskane przez nich wyniki i miejsca prezentujemy w tabeli poniżej.


                                                                                                                                                        

Mistrzostwa Dolnego Śląska były generalnym sprawdzianem przed Mistrzostwami Polski Seniorów i Mistrzostwami Polski Młodzików, które odbędą się w Głuchołazach i Ludwikowicach Kłodzkich.

Gratulujemy i życzymy udanych startów

Zapraszamy do galerii:
http://galeria.ukstalent.pl/main.php?g2_itemId=83948

Możesz również polubić…