CELNY STRZAŁ NA WORLD GAMES


                                                                                                                                                        
W środę 22 stycznia w Zespole Szkół nr 3 przy ul. Szkockiej, uczniowie tej szkoły przejęli flagę X ŚWIATOWYCH IGRZYSK SPORTOWYCH THE WORLD GAMES  z rąk przedszkolaków Przedszkola nr 56 „Niezapominajka”. Jest to kolejny przystanek flagi Igrzysk, których gospodarzem w 2017 roku będzie Wrocław. Wędrówka sztandaru będzie trwała do sierpnia 2017 roku i ma na celu promowanie tej imprezy o randze światowej. Szacunkowo w czasie rozgrywania Igrzysk Wrocław ma odwiedzić 500 tys. gości i 4 tys. sportowców.

W czasie uroczystości zaprezentowano kilka z 40 sportów, które będą rozgrywane w czasie X ŚWIATOWYCH IGRZYSK SPORTOWYCH THE WORLD GAMES tj. squasha, taniec towarzyski, łucznictwo bloczkowe.

Pokaz łucznictwa klasycznego i bloczkowego poprowadzili : Pan Józef Baściuk, trener kadry narodowej oraz Leszek Rabórski, Prezes Dolnośląskiego Związku Podnoszenia Ciężarów i UKS TALENT Wrocław.

 
W czasie pokazu swoje umiejętności zaprezentowali :

– Anna Futyma, medalistka mistrzostw Polski młodzików,

– Łucja Wesołowska, czołowa zawodniczka w kategorii wiekowej Apacz na Dolnym Śl.,  

– Andrzej Domaracki, wielokrotny mistrz Polski w łukach bloczkowych.

Kulminacyjnym momentem uroczystości było oddania strzału przez Panią Helenę MACHERĘ Prezes Dolnośląskiego Związku Łuczniczego w zawieszony pod sufitem balon wypełniony mniejszymi balonikami. Jak przystało na wielokrotną mistrzynię, rekordzistkę Polski i komunistyczną* olimpijkę, strzał był celny i baloniki rozsypały się po auli.

Na zakończenie świetnie zorganizowanej imprezy, młodzież i goście zaproszeni zostali przez dyrekcję Zespołu Szkól nr 3 na okazały tort.

 

·         komunistyczna olimpijka.

W 1984 roku kraje socjalistyczne zbojkotowały  IGRZYSKA OLIMPIJSKIE w LOS ANGELES w ramach retorsji za bojkot w 1980 r.  IGRZYSK OLIMPIJSKICHw MOSKWIE. Jako alternatywę dla Igrzysk  zorganizowano zawody PRZYJAŻŃ 84. Łucznictwo i Pani Helena zamiast w USA  wystartowała w Pilznie w Czechosłowacji, gdzie zajęła  8 miejsce.

Zapraszamy do galerii:
http://galeria.ukstalent.pl/main.php?g2_itemId=86520

Możesz również polubić…