III MISTRZOTWA POLSKI MŁODZIKÓW W ŁUCZNICTWIE

III MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIKÓW , odbyły się w dniach 7-8.09.13 r. w sercu Gór Sowich w Ludwikowicach Kłodzkich. Jest to teren pełen tajemnic, legend o ukrytych skarbach, to sztolnie niewiadomego przeznaczenia wydrążone podczas minionej wojny w górach, penetrowane przez eksploratorów i poszukiwaczy skarbów, to tajemnicze budowle w lesie. Niektóre z nich można zwiedzić, inne są niedostępne lub czekają na swoje odkrycie.

Ludwikowice Kłodzkie malownicza wieś, jedna z największych wsi w regionie, a największą w powiecie. Pierwsza historyczna wzmianka o osadnictwie pochodzi z 1352 r. Rozwój wsi był dość wolny, ale sukcesywny. Ożywienie nastąpiło w XVIII wieku za sprawą rozwoju tkactwa i rozpoczęcia wydobycia węgla. W XIX wieku górnictwo stanowiło podstawę utrzymania mieszkańców. 9 lipca 1930w tutejszej kopalni Wenzeslaus nastąpił katastrofalny wybuch metanu, w wyniku którego zginęło 151 górników.

 

Podczas II wojny światowej hitlerowcy urządzili we wsi obozy dla Polaków pochodzenia żydowskiego, których zatrudniano w tutejszej fabryce amunicji (Dynamit Nobel AG) i przy budowie kompleksu Riese.

Zabytkowe obiekty w Ludwikowicach Kłodzkich to :

  • barokowy kościół par. pw. św. Michała Archanioła, z l. 1707-08. W późniejszych latach był wielokrotnie przebudowywany. Wewnątrz późnogotycka rzeźba Madonny i kamienna chrzcielnica z epoki renesansu.

  • kościół ewangelicki pw. Błogosławieństwa Pańskiego, z l. 1929-30. Wyróżnia się kamienną wieżą. Obecnie Muzeum Ziemi Sowiogórskiej. W latach powojennych mieściła się w nim stolarnia.

Obecnie na terenie wsi działa Centrum Rekreacyjno-Szkoleniowe „Harenda”,w którym znajdują się min. baza noclegowa, restauracja, zwierzyniec, hodowla koni, łowisko oraz akwen wodny z wypożyczalnią sprzętu pływającego (kajaki, rowery wodne, żaglówka). Dodatkową atrakcją jest oddzielne łowisko pstrąga. Ponadto „Harenda” stanowi doskonałą bazę wypadową do zwiedzania kotliny kłodzkiej.

W tak przepięknej scenerii w otoczeniu czystej nieskażonej przyrody o medale mistrzostw walczyło 245 zawodniczek i zawodników. Wśród nich nasza siedemnastka.

Podobnie jak w roku ubiegłym zespół młodzików w składzie : Bartek BATKIEWICZ, Maciej FUTYMA, Antoni KOZŁOWSKI i Grzegorz NYCZ wraca z mistrzostw ze srebrnym medalem. W tej samej kategorii wiekowej drużyna dziewcząt podobnie jak zespół młodzików starszych został sklasyfikowany na 8 miejscu.

Drugi medal brązowy dla naszego klubu zdobyła Weronika MIKULSKA. W kategorii młodzika starszego w konkurencji 2×50 m uzyskując wynik 621 pkt. Watro zaznaczyć , że nasza zawodniczka po pierwszej 50 prowadziła z przewagą 14 punktów nad drugą zawodniczką. Niestety druga 50 okazała się dużo gorsza i zepchnęła Weronikę na 3 miejsce. Słabszy występ drugiego dnia zawodów zniweczył szanse na wygranie przez Weronikę całych zawodów, która ostatecznie zajęła podobnie jak przed rokiem 5 miejsce. Ania FUTYMA druga nasza zawodniczka w tej kategorii wiekowej z wynikiem 1156 pkt. sklasyfikowana została na 16 miejscu.


                                                                                                                                                         

Trzech młodzików starszych sklasyfikowano na odległych miejscach : Mateusz WATRAS zajął 28, Patryk ZADKA 29 a Jacek ZAKRZEWSKI 55 miejsce


                                                                                                                                                         

Dużo lepiej spisali się młodzicy młodsi. Zespół jak już wcześniej pisaliśmy zajął 2 miejsce. Indywidualnie Bartosz BĄTKIEWICZ zajął 7 miejsce. Macieja FUTYMĘ sklasyfikowano na 14, Antoniego KOZŁOWSKIEGO na miejscu 22. Grzegorz NYCZ zajął miejsce 26. Wszyscy to 13 latkowie a Antek 12 latek. Biorąc to pod uwagę Bartek i Antek przewodzą w Polsce w swoich rocznikach.

Ta grupa wiekowa była przez nasz klub najliczniej obsadzona. Wyniki i zajęte miejsca pozostałych naszych zawodników przedstawiamy w tabeli poniżej.


                                                                                                                                                       

Z cztery naszych młodziczek młodszych najwyżej na 19 miejscu sklasyfikowano Martę SMOLAK, Kalina GUZIK zajęła 41 , Magda POŁOŻYŃSKA 46 a Malwina SNOWARSKA 60 miejsce.


                                                                                                                                                        

W konkurencji mikstów Weronika MIKULSKAi Mateusz WATRAS zajęli w kategorii młodzika starszego 8 miejsce a Marta SMOLAK i Bartosz BATKIEWICZ miejsce 5 w kategorii młodzika młodszego.

Gratulujemy

Możesz również polubić…