HISTORYCZNY SUKCES ZAWODNIKÓW TALENTU NA MISTRZOSTWACH POLSKI SENIORÓW W ŁUCZNICTWIE

             82 MISTRZOSTWACH POLSKI SENIORÓW  w łucznictwie odbyły się w dniach 13-16.09.18 r w  Żywcu I zgromadziły na starcie 61 łuczników i 46 łuczniczek.

Z mistrzostw wyjeżdżamy z  dwoma medalami. Brązowym Pawła MARCA w konkurencji indywidualnej i złotym w konkurencji zespołowej. Jest to pierwszy złoty medal w historii klubu zdobyty na tego rodzaju imprezie przez zawodników Talentu w konkurencji zespołowej.  Wcześniej złotym medalistą MISTRZOSTW POLSKI SENIORÓW, które odbyły się w Legnicy w konkurencji indywidualnej  został Piotr BURCHART.  Nasz zespół strzelał w składzie : Bartłomiej BĄTKIEWICZ, Antoni KOZŁOWSKI i Paweł MARZEC. Pokonali kolejno :

  • ASZ Surmę Poznań 5 do 3,
  • SŁ Marymont Warszawa 6 do 0
  • LKS Łucznik Żywiec 5 do 4 w barażu 27 do 26

Wielką niespodzianką mistrzostw był  złoty medalista OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY siedemnastoletni  Antoni KOZŁOWSKI . Antek nie  czuł respektu przed starszymi kolegami i w rywalizacji o medale w konkurencji indywidualnej radził sobie znakomicie. Pokonał kolejno :

  • Roberta KOMAFELA 6 do 0,
  • Ireneusza KAPUSTĘ aktualnego Mistrza Europy Osób z niepełnosprawnością 6 do 5 ( w barażu )

oraz Kacpra SIERAKOWSKIEGO  6 do 2 . Kacper to najwyżej sklasyfikowany polski zawodnik na MISTRZOSTWACH EUROPY SENIORÓW  w Legnicy w który zdobył kwalifikacje do Europejskich Igrzysk w Mińsku w 2019 roku, W pojedynku o wejście do strefy medalowej przegrał z utytułowanym Sławomirem NAPŁOSZKIEM  3 do 7 i ostatecznie został sklasyfikowany na 6 miejscu. Trzeci nasz reprezentant Bartłomiej BĄTKIEWICZ  zajął   miejsce 28.

Jedyna nasza przedstawicielka na tych mistrzostwach Adrianna TRZEBIŃSKA  sklasyfikowana została na  24 miejscu a w parze z Pawłem MARCEM w kategorii mikstów zajęli 9.

Wyniki naszych zawodników przedstawiamy w tabeli poniżej :

 

Gratulujemy zawodnikom i ich trenerce
Możesz również polubić…