MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW I FINAŁOWA RUNDA DRUŻYNOWYCH MISTRZOSTW POLSKI

W dniach 07-08.10.11 r. w Płońsku odbywały się 81 Mistrzostwa Polski Seniorów. W mistrzostwach wzięło udział 130 zawodników z 24 klubów z 11 województw.
Równolegle z Mistrzostwami Polski rozgrywana była Finałowa Runda Drużynowych Mistrzostw Polski, której startowało 17 drużyn pierwszoligowych.

Nazwa Płońsk pochodzi od nazwy rzeki, nad którą leży miasto lub od płonnych, czyli nieurodzajnych ziemi na których się znajduje . Pierwsza wzmianka o Płońsku pochodzi z 1065 roku, W latach 1384-1399 znajdował się pod zarządem zakonu krzyżackiego. W 1400 r. Płońsk uzyskuje prawa miejskie. W 1495 r. zostaje przyłączony do Polski. Na przełomie XVII i XVIII wieku był jednym z największym ośrodków polowań na czarownice. W Płońsku urodził się i spędził młodość Dawid Ben Gurion – współtwórca nowożytnego państwa Izrael i jego pierwszy premier. Obecnie wg danych z 2003 roku miasto liczy ok. 23 tys. mieszkańców.

W Płońsku reprezentowało nas 5 zawodników :
• HACZKO Michał,
• BORECKI Arkadiusz,
• DZIEDZIC Rafał,
• GRUSZKA Marcin,
• ZIELIŃSKI Łukasz.

Najwartościowszy wynik z naszych zawodników na Mistrzostwach Polski uzyskał HACZKO Michał, który w kategorii wagowej plus 105 kg uzyskał w dwuboju 330 kg. Dało to 342,4 pkt. sinclaira i pozwoliło na zajęcie 8 miejsca w tej „wadze”.
Wyższe miejsce bo 7 w kategorii wagowej do 69 kg za 235 kg uzyskał GRUSZKA Marcin. Za ten wynik Marcin dołożył do punktacji naszego zespołu 318,3 pkt. Dla Marcina start w Mistrzostwach Polski był sprawdzianem przed Mistrzostwami Świata Masters na Cyprze. DZIEDZIC Rafał i BORECKI Arkadiusz uplasowali się w pierwszej10 mistrzostw w swoich kategoriach wagowych, pierwszy na 9 drugi na 10 miejscu. Po rocznej przerwie do zespołu wrócił ZIELIŃSKI Łukasz, który z wynikiem 221 w kategorii do 77 kg sklasyfikowany został na 12 miejscu.
Zespołowo Talent z 30 pkt. znalazł się na 13 miejscu na 24 sklasyfikowane kluby.

Tak startowali nasi zawodnicy w 81 Mistrzostwach Polski Seniorów :

W rozgrywkach o Drużynowe Mistrzostwo Polski nie udało się obronić 14 miejsca , po rundzie finałowej ostatecznie UKS Talent został sklasyfikowany na 15 miejscu. Po awansie w 2010 roku do najwyższej klasy rozgrywek w podnoszeniu ciężarów utrzymanie się w gronie najlepszych zespołów w Polsce należy uznać za sukces.
Składamy podziękowania wszystkim zawodnikom, którzy mieli swój udział w uzyskanym wyniku.

Tak punktowali nasi zawodnicy w całych rozgrywkach o Drużynowe Mistrzostwo Polski w 2011 r.

Gratulujemy

Możesz również polubić…