TO PRZEJDZIE DO HISTORII

Tego jeszcze nie było. W XIII HALOWYCH MISTRZOSTWACH POLSKI MŁODZIKÓW w łucznictwie nasi reprezentanci rozbili bank z medalami. Na 5 możliwych do zdobycia złotych medali naszym łupem padły 4. Postarały się o to nasze dziewczęta i Kamil BOREK. Dodatkowo przypadł nam w udziale medal brązowy w konkurencji zespołowej chłopców.

Po zdobyciu Mistrzostwa Polski w kategorii juniora młodszego Basia HELWING na MISTRZOSTWACH POLSKI MŁODZIKOW zdobywa 3 medale złote :
• Indywidualnie,
• W zespole,
• Mikście .

W zespole występowała z :
• Łucją JAROCH,
• Renatą MUCIK,
• Stellą GAWLIK ,
w mikście złoto wywalczyła z Kamilem BORKIEM.

Drugi nasz mikst : Renata MUCIK i Igor BURCZYŃSKI zajął 8 a trzeci Łucja JAROCH I Dominik GOCLON 10 miejsce. W sumie sklasyfikowano 52 miksty.
Kamil wraca z mistrzostw z 2 medalami złotymi i 1 brązowym. Drugi złoty, najważniejszy, Kamil z dobył w konkurencji indywidualnej.
Brąz wywalczył w zespole wraz z kolegami : Dominikiem GOCLONEM i Igorem BURCZYŃSKIM.

Mistrzostwa odbyły się w Krośniewicach w dniach 01-02.04.2023 r. i zgromadziły na starcie 95 chłopców i 111 dziewcząt. Dlatego bardzo cenne są wyniki uzyskane przez pozostałych naszych reprezentantów. Renata MUCIK uzyskując identyczne wyniki, 266 pkt w każdej z 3 seriach zajęła bardzo dobre 9 miejsce. Renata od zeszłorocznych mistrzostw poprawiła swój wynik o 65 pkt. Jej koleżanka, Łucja JAROCH z tym samym wynikiem sklasyfikowana została na miejscu 10. Łucja w 3 serii strzelań uzyskała 273 pkt na 300 możliwych, co było 4 wynikiem w tej serii.

Jeszcze większy postęp zanotował Dominik GOCLON, który uzyskał wynik o 76 pkt. wyższy niż w roku ubiegłym. Dominik ostatecznie zajął 19 miejsce. Debiutant Igor BURCZYŃSKI „wystrzelał” ten sam wynik co Dominik i większa ilością strzelanych 10 sklasyfikowany został o jedno miejsce wyżej tj. na 18.

Trema i stres związany ze startem w najważniejszej imprezie jakim są Mistrzostwa Polski nie pozwolił na pokazanie w pełni swoich możliwości Stelli GAWLIK. Liczymy, że w Mistrzostwach Polski na otwartych torach pokaże na co ją stać.
Wyniki naszych reprezentantów przedstawiamy w tabeli poniżej .

Dziękujemy za dzielną postawę i chwile pełne emocji i adrenaliny

Zapraszamy do galerii:
http://galeria.ukstalent.pl/index.php?/category/374

 

Możesz również polubić…