TRZY MILIMETRY ZADECYDOWAŁY O MEDALU

W dniach 26-28.07.19 r. na obiektach KS Płaszowianki Kraków odbyły się 68 MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW w ŁUCZNICTWIE. Wzięło w nich udział 53 zawodniczki i 61 zawodników w tym 6 naszych reprezentantów. Pięciu zawodników i jedna zawodniczka. Marta SMOLAK bo o niej mowa przegrała po barażu brązowy medal z utytułowaną zawodniczką z KS Resowi Rzeszów Marleną KOCAJ. Strzała Marleny była o 3 milimetry bliżej środka niż strzała Marty. Rewelacyjnie strzelał Jędrzej GRABOWSKI. Po przegranym pojedynku w 1/4 z późniejszym brązowym medalista Karolem KĘPĄ zajął 7 miejsce. Oprócz wymienionej dwójki na 10 miejscu sklasyfikowany został Bartłomiej BATKIEWICZ, na 23 Antoni KOZŁOWSKI i na 37 Jakub BĄCZYK. Na uwagę zasługuje waleczna postawa Macieja FUTYMY, który z 42 miejsca po kwalifikacjach awansował na 22 miejsce.

Nasz mikst w składzie Marta SMOLAK i Antoni KOZŁOWSKI zajął 8 miejsce.

Duże szanse na medal miał zespół mężczyzn w składzie : Bartłomiej BĄTKIEWICZ, Maciej FUTYMA, Jędrzej GRABOWSKI i Antoni KOZŁOWSKI. Niestety nasz zespół, 2 po kwalifikacjach nie miał prawa przegrać w pojedynku o wejście do strefy medalowej z 7 zespołem Marymontu Warszawa. Lecz na tym polega urok sportu, że nie ma murowanych faworytów. Zamiast medalu było tylko 6 miejsce.

Najwięcej punktów dla naszych barw zdobyła Marta SMOLAK 9 i Jędrzej GRABOWSKI 7 pkt.

Wyniki naszych reprezentantów przedstawiamy w tabeli poniżej.

Gratulacje dla wszystkich za wspaniałą walkę 

3468 MPJ Kraków 26-28.07.19 (2)

 

 

 

 

Możesz również polubić…