REKORD POLSKI I ZŁOTE MEDALE NA MISTRZSTWACH POLSKI MŁODZIKÓW

             Cztery złote medale przywożą nasze zawodniczki z MISTRZOSTW POLSKI MŁODZIKÓW w łucznictwie. Zawody odbyły się w Żywcu w dniach 08-09.09.18 r. i zgromadziły na starcie 221  młodych łuczników w tym 133 dziewczat. Poza gospodarzem byliśmy najliczniejszą reprezentacją klubową w której skład weszło 9 dziewcząt i osamotniony Jan RULIŃSKI.

Największa indywidualnością mistrzostw była Łucja WESOŁOWSKA, która zdobyła 4 złote medale ustanawiając po „drodze”  REKORD POLSKI na 50 m wynikiem 334 pkt. Oprócz rekordu kraju okazała się bezkonkurencyjna  na odległościach: 2×50 m i 2x 30m i oczywiście w rywalizacji indywidualnej, prowadząc niezagrożona od pierwszej serii,  kończą bardzo wysokim wynikiem 1319 pkt. :

Wyniki naszych reprezentantów przedstawiamy w tabeli poniżej

Kolejny złoty medal wywalczył nasz zespół w składzie : Nilę CIESIELSKA, Adrianna SKADORWA, Weronika WARDĘGA i Łucja WESOŁOWSKA. Drugi nasz zespół w składzie : Dominika AGACIAK, Małgorzata LUCZYS, Aleksandra STEC zajął szóste miejsce.

Dużą szanse na medal miał nasz mikst.  Łucja WESOŁOWSKA i Jan RULIŃSKI, który ostatecznie sklasyfikowany został na piątym miejscu z wynikiem 2446 pkt. Do miejsca medalowego zabrakło niewiele bo 23 pkt. co przy 288 oddanych  strzałach jest  różnicą niewielką.

W kategorii młodzika młodszego reprezentowały nas Alicja HUK i Aleksandra ŁASKARZEWSKA. Brak  w tej kategorii wiekowej zawodnika i absencja z powodu choroby Martyny KWASNY spowodował, że nie byliśmy klasyfikowani w kategorii zespołowej ( 3 zawodniczki) i kategorii miksta. Indywidualnie na 90 zawodniczek Ola zajęła 47 a Alicja 59 miejsce.

Gratulujemy udanego występu

Możesz również polubić…