MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIKÓW W ŁUCZNICTWIE
                                                                                                                                                                              

Po stwierdzeniu  wielu nieprawidłowości i uchybień  w przeprowadzonych w 2016 roku  MIĘDZYWOJEWÓDZKICH MISTRZOSTWACH MŁODZIKÓW w Żywcu i Zarzeczu, Ministerstwo Sportu i Turystyki „skasowało” w/w zawody na rzecz MISTRZOSTW POLSKI MŁODZIKÓW. To wielka strata dla tego sportu lecz nie było innego sposobu na uczciwą rywalizację w tej grupie wiekowej.  Pierwsze punktowane zawody w tej kategorii wiekowej rozegrano w Kielcach w dniu 16.09.2017 r. Były one rekordowe pod względem ilości startujących uczestników jak i czasu ich przeprowadzenia.  Mistrzostwa zgromadziły  na starcie 209 zawodniczek i 170 zawodników i tylko dzięki sprawności Komisji Sędziowskie pod przewodnictwem Tadeusza JAWORA udało się je przeprowadzić w 1 dzień. Starano się nam wmówić, że  1 dniowe MPMŁ to decyzja MSiT a nie PZŁuczu. Nie potwierdził tego obserwator MSiT pan Włodzimierz PAZIK. Tak więc „odwalono” kolejną imprezę, która powinna być świętem dla tych  młodych, przyszłych reprezentantów kraju. Nie jest to wina bezpośrednich organizatorów ze
Stelli lecz pionu szkolenia PZŁucz, który  tą jednodniową imprezą próbował startującym wybić łucznictwo z „głowy”

Wracając na własne podwórko miło jest się nam poinformować, że wracamy z mistrzostw z dwoma srebrnymi medalami. Autorką pierwszego była Łucja WESOŁOWSKA, która zajęła 2 miejsce indywidualnie i zespół młodziczek  składzie : Weronika GOCLON, Weronika WARDĘGA, Łucja WESOŁOWSKA. Na uwagę zasługuje równ9ież 7 miejsce Weroniki GOCLON w konkurencji indywidualnej.

Punkty dla naszego klubu oprócz młodziczek  zdobyli : indywidualnie, Jędrzej KOTLARZ sklasyfikowany na 48 miejscu , Wiktor MAZEPA zajmując ostatnie punktowane miejsce tj. 64. O dużym pechu może mówić Krzysztof GLAZNA, który po fatalnej 50 „wystrzelał wynikiem 302 pkt na 30 m 27 miejsce i ostatecznie został sklasyfikowany na 74 miejscu.  Ta trójka w konkurencji zespołowej zajęła 18 miejsce. Drugi nasz zespół sklasyfikowany został na 33 miejscu.  Wśród dziewcząt  drugi zespół zajął miejsce 30. W punktacji klubowej z 18 pkt. zajęliśmy wspólnie z  UKS Grot z Rudy Śląskiej 4 miejsce.

Były to ostatnie zawody w ramach Współzawodnictwa  Dzieci i Młodzieży. Nieoficjalnie wygrał  Marymont Warszawa. Serdecznie gratulujemy zawodniczkom, zawodnikom tego klubu jak i jego szkoleniowcom. 

Talent z ilością 180,33 pkt zajmuje 3 miejsce w kraju i 2 w strukturach LZS.

Tu również słowa uznania należą się naszym zawodniczkom i zawodnikom oraz trenerce Helenie MACHERZE.

Gratulujemy naszym młodziczko udanego startu a młodzikom  prześcignięcia koleżanek. 

Możesz również polubić…