SŁABA PŁEĆ GÓRĄ

Przez 3 dni od 6 do 8 czerwca odbywały się w Zamościu MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW do 20 lat w podnoszeniu ciężarów.

Bardzo dobrze zaprezentowały się na nich nasze zawodniczki, które zdobyły 5 medali i 30 pkt. co w klasyfikacji kobiet dało 3 miejsce drużynowo w kraju. Indywidualnie wicemistrzynią Polski została Monika DZIENIS, która z kat. wagowej do 69 kg zajęła 2 miejsce. Brąz przywiezie Agnieszka BACZEWSKA, która zaprezentowała na pomoście w Zamościu  duże czucie sztangi, szczególnie w rwaniu. Obie zawodniczki oprócz medali za dwubój wywalczyły medale za rwanie: Monika srebrny, Agnieszka brązowy. Według punktacji Sinclaira Monika została 8 zawodniczką mistrzostw.

O dużym pechu może mówić Daria NOWAK, 3 po rwaniu ostatecznie sklasyfikowana została na 4 miejscu przegrywając brąz waga ciała. Czwarta nasza zawodniczka Weronika STĘPIEŃ mimo dzielnej postawy zajęła w kat. wagowej do 69 kg 10 miejsce.

Wśród mężczyzn najwyższe 8 miejsce zajął  Adrian PRZYBYLAK. Rafał MICIUK poprawiając swoje rekordy życiowe sklasyfikowany został na 11 miejscu. Dawid PAKOWSKI, Karol ZAJĄC i Marcin WITKOWSKI zajęli zgodnie w swoich kategoriach wagowych 14 miejsca.

W punktacji łącznej kobiet i mężczyzn nasz klub z ilością 40 pkt. zajął w Polsce 8 miejsce.

Wyniki naszych zawodników przedstawiamy w tabeli poniżej.