TURNIEJ MŁODZIKÓW I I RUNDA LIGI MŁODZIKÓW W ŁUCZNICTWIE                                                                                                                                                        

Równolegle z Turniejem łuczniczym dla dzieci i młodzików rozegrano w dn.01.05.14 r. w Strzelinie  I RUNDĘ LIGI MŁODZIKÓW. O zmaganiach dzieci pisaliśmy w poprzednim artykule.

W kategorii wiekowej młodzika wystartowało w Strzelinie 34 zawodniczki i zawodników z województwa dolnośląskiego.

W kategorii młodzika starszego wśród dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Marta SMOLAK. Kacper PUCHALSKI zajął 2 a Mikołaj WEBER 7 miejsce

 Cztery pierwsze miejsca zajęli nasi zawodnicy w kategorii wiekowej młodzika. Zwyciężył Bartek BATKIEWICZ z bardzo dobrym wynikiem 664 pkt. przed Antonim KOZŁOWSKIM, Grzegorzem NYCZEM i Maciejem FUTYMĄ. Bardzo dobrze w tej kategorii zaprezentował się Adam SKWIERTIANSKIzajmując wysokie 6 miejsce. Na 7 miejscu sklasyfikowano Macieja JĘDRZEJEWSKIEGO. Bardzo liczymy na Dominika JANUSA, który przy systematycznym treningu w niedługim czasie powinien znacznie poprawić swoje wyniki.

Dwie nasze zawodniczki w kategorii młodzika : Barbara SAWICKA i Julia WAŁĘSA zajęły odpowiednio 2 i 7 miejsce.


                                                                                                                                                        

W I RUNDZIE LIGI MŁODZIÓW nasze zespoły zajęły 1 miejsca. Na wynik zespołu składały się wyniki 2 młodzików starszych i 2 młodzików. Chłopcy uzyskali bardzo dobry wynik 2379 pkt. Dziewczęta mimo, że wystąpiły w 3 osobowym składzie( brak 1 młodziczki starszej) nie mając rywalek zajęły również 1 miejsce.

Dla przypomnienia w FINALE LIGI MŁODZIKÓW w zeszłym roku, który odbył się w Krakowie dziewczęta z wynikiem 2 302 pkt zajęły 3 miejsce a chłopcy uzyskując 2404 pkt. sklasyfikowani zostali na 5 miejscu. Wygrał zespół Piątki Zgierz 2 558 pkt. przed Surmą Poznań 2504 pk.t i Łucznikiem Żywiec 2434 pkt.

Dlatego  bardzo liczymy na Mikołaja WEBERA, który poprawiając swój wynik o 100 pkt. a ma takie możliwości pozwoliłoby realnie myśleć o medalu i to nie brązowym.


                                                                                                                                                       

Już 24.05.14 r. w Ścinawce Średniej odbędzie się II RUNDA LIGI MŁODZIKÓW a więc okazja do poprawienia swoich wyników.

Zapraszamy do galerii:
http://galeria.ukstalent.pl/main.php?g2_itemId=89077

Możesz również polubić…