MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ ŁUCZNICZY Z OKAZJI 773 ROCZNICY BITWY POD LEGNICĄ

Bitwa pod Legnicą rozegrała się 9 kwietnia 1241 roku. Mimo, że wojska chrześcijańskie pod wodzą księcia śląskiego, krakowskiego i wielkopolskiego Henryka II Pobożnego złożone z rycerstwa polskiego i trzech zakonów: templariuszy, joannitów i krzyżaków poniosły klęskę a Książę Henryk  i prawie wszyscy jego żołnierze polegli. Najazdy Mongołów na Europę na jakiś czas ustały

Międzynarodowy Turniej upamiętniający 773 rocznice bitwy pod Legnicą zgromadził na starcie 56 zawodniczek i zawodników. Z 11 naszych reprezentantów najwyżej została sklasyfikowana Anna FUTYMA, która wygrała kategorię juniora młodszego. W tej samej kategorii Weronika MIKULSKA zajęła 8 miejsce.

Na uwagę zasługują jeszcze wyniki Mai BANASZEWSKIEJ DUDEK, która zajęła 6 miejsce w kategorii seniorek i Krzysztofa FUTYMY dla, którego był to pierwszy start w życiu w którym uzyskał 915 pkt. co wystarczyło na zajecie 15 miejsca.

Wyniki wszystkich naszych reprezentantów przedstawiamy w tabeli poniżej.

                                                                           Gratulujemy

Możesz również polubić…