OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY W PODNOSZENIU CIĘŻARÓWPrzez trzy dni 13-15.07.12 r. w Muszynie – Powroźniku o medale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w podnoszeniu ciężarów rywalizowało 51 dziewcząt i 122 chłopców z 51 klubów z 15 województw.

Reprezentacja Dolnego Śl. liczyła 5 zawodniczek i 14 zawodników. Najliczniej reprezentowany był nasz klub UKS Talent – 8 zawodników i LKS Polwica Wierzbno 4 zawodników. Ze Śląska Wrocław i Strzelca Strzelin zakwalifikowało się po 2 zawodników. Po jednym przedstawicielu do finałów XVIII OOM zakwalifikowały kluby z Polkowic, Oławy i Wałbrzycha.

Z Powroźnika wracamy z 2 medalami. Medal srebrny wywalczyła Weronika STEPIEŃ w kategorii 75 kg z wynikiem 135 kg. Monika DZIENIS to 3 zawodniczka w kategorii 53 kg .

W klasyfikacji klubowej sklasyfikowani zostaliśmy na 6 miejscu do 3 zabrakło 3 punktów. Wielka szkoda, że w eliminacjach nie wystartowały Aleksandra SKUZA i Estera KASZEN pewne finalistki OOM.

W klasyfikacji Sinclaira Monika DZIENIS z 183,86 pkt . sklasyfikowana został na 10 miejscu.

Dziękujemy za serdeczne przyjęcie naszej reprezentacji przez organizatorów Olimpiady w szczególności przez Ewę, Jacka i Agnieszkę Zaweracz. Jedyny zarzut to łączenie przez sędziów kategorii wagowych u dziewcząt co przypominało „czeski film”

Poniżej przedstawiamy wyniki uzyskane przez nasze zawodniczki i zawodników oraz klasyfikację wojewódzka i klubową :

Zapraszamy do galerii:
http://galeria.ukstalent.pl/main.php?g2_itemId=72788

Możesz również polubić…