GRAD MEDALI NA XVIII OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADZIE MŁODZIEŻY W ŁUCZNICTWIE


 

Siedem medali przywiozła 3 osobowa reprezentacja naszego klubu z XVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w łucznictwie. Najwięcej bo, aż 5 w tym 2 złote to zasługa jednej z najlepszych zawodniczek finałów OOM Adrianny TRZEBIŃSKIEJ.

Nasza zawodniczka przywozi z Krakowa najcenniejszy złoty medal wywalczony w indywidualnej Rundzie FITA, wygrywając kolejno z :
1. Iwoną ORŁOWSKĄ z Unii Pielgrzymki 7 do 3 w 1/16,
2. Edytą JAKIMIEC z Karimy Przęsław 6 do 0 w 1/8,
3. Marleną WEJNEROWSKĄ z Łucznika Żywiec 6 do 0 w 1/4,
4. Kingą MILASZKIEWICZ z Mewy Kołobrzeg 6 do 5 w 1/2,
5. Martyną KALWINEK ze Społem Łódź 6 do 2 w finale.

Pojedynek w ˝ finału Ada rozstrzygnęła na swoją korzyść dopiero w barażu strzelając 8 a przeciwniczka 7.
Drugi złoty medal zdobyła w mikstcie wspólnie z Adamem JURZAKIEM Unii Pielgrzymka pokonując w finale mikst z Łodzi Martynę KALWINEK i Patryka GOŁĄBCZAKA 139 O 136.

Kolejne medale Ady to srebro za odległości długie ŁA ( 607 pkt ), w zespole wspólnie z Iwoną ORŁOWSKĄ, Moniką WIERZCHOWSKA z Unii i Kingą TRUSZCZ z Victorii oraz brąz za odległości krótkie ŁB (655 pkt ).

Jakub PAJĄCZEK i Paweł BURCHART wspólnie z Wojciechem LUBERĄ ze Strzelca Legnica i Tomaszem DOMAGAŁĄ z Victorii Ścinawka Śr. zdobyli srebrny medal w konkurencji zespołowej przegrywając w finale z zespołem Łucznika Żywiec 216 do 204. Nasz zespól po kwalifikacjach zajmował 8 pozycję z wynikiem 3614 pkt.
Indywidualnie Jakub został sklasyfikowany na 16 a Paweł na 22 miejscu.

Równolegle z finałami OOM rozgrywane zostały Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w których Ada TRZEBIŃSKA wywalczyła złoty medal na 30 m z wynikiem 338 pkt i srebro na 60 m z wynikiem 295 pkt.. Na 50 i 40 m zajęła czwarte miejsca odpowiednio z wynikami 312 i 317 pkt.

Uzyskane wyniki pozwoliły na zajęcie 3 miejsca w klasyfikacji klubowej za Łucznikiem Żywiec i Obuwnikiem Prudnik.
Gratulujemy

Zapraszamy do galerii:
http://galeria.ukstalent.pl/main.php?g2_itemId=72361

Możesz również polubić…