DWA ZŁOTE MEDALE NA XXX HALOWYCH MISTRZOSTWACH POLSKI W ŁUCZNICTWIE


                                                                                                                                                       

W dniach 18-19 lutego 2012 R.   w Dąbrowie Tarnowskiej odbyły się XXX Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów w łucznictwie z udziałem 170 zawodniczek i zawodników z 35 klubów. Talent Wrocław reprezentowany był przez jedną  zawodniczkę : Annę HUK i czterech zawodników : Michała GRECA, Dawida MALICKIEGO, Pawła MARCA i Piotra PAJĄCZKA.

 

            Złotymi medalistami został mikst Anna HUK z Pawłem MARCEM, którzy  wygrali kolejno z mikstem z :

            w 1/8 z Drukarzem Warszawa 154 do 140,

            w 1/4 z MRKS Gdańsk  150 do 147.

W pojedynku o finał pokonali I zespół Łucznika Żywiec w składzie Wioletta MYSZOR ( późniejsza indywidualna Mistrzyni Polski) i Piotr PIĄTEK 154 do 152. Finał dostarczył wiele emocji, gdzie rywalem był II zespół z Żywca w składzie Natalia LEŚNIAK i Damian GOŁY. Po 3 seriach nasz mikst prowadził 3 punktami by w 4 serii stracić całą przewagę doprowadzając do remis 151 do 151.

O kolorze medalu rozstrzygnął baraż  na korzyść naszego zespołu  19 do 18 i złote krążki zawisły na piersiach naszych reprezentantów. Wynik uzyskany przez naszą parę jest NOWYM REKORDEM KLUBOWYM i od 19.02.2012 roku wynosi 154 punkty.

            Również w rywalizacji zespołowej mistrzostw nasi zawodnicy nie mieli sobie równych. Przewodzili po rundzie kwalifikacyjnej z wynikiem 1707 pkt. W drodze do finału pokonali kolejno :

w 1/4 UKS Nowy Marymont 225 do 215,

w 1/2  KS Łucznik Żywiec 229 do 215,

W finale wygrali z zespołem Stelli Kielce 230 do 225. Wynik 230 pkt. jest  NOWYM REKORDEM KLUBOWYM . Złotymi medalistami w konkurencji zespołowej zostali : Piotr PAJĄCZEK, Dawid MALICKI, Paweł MARZEC i  Michał GREC

            Indywidualnie najwyższe miejsce zajął Paweł MARZEC, który został sklasyfikowany na 6 miejscu, Michał GREC na 18, Dawid MALICKI na 29 a Piotr PAJĄCZEK nie wszedł do 32.

            Cała piątka spisała się na medal osiągając niespotykany wynik w Mistrzostwach Polski Seniorów w historii klubu i Mistrzostw Polski. Z 5 złotych medali możliwych do zdobycia w łukach klasycznych nasi reprezentanci wywalczyli 2 złote medale. Sukces tym większy zważywszy, że cała piątka to jeszcze juniorzy a już na równi rywalizują z seniorami.

 

                                                                                              Gratulujemy

Zapraszamy do galerii:
http://galeria.ukstalent.pl/main.php?g2_itemId=68288

Możesz również polubić…