GRAD MEDALI NA HALOWYCH MISTRZOSTWACH DOLNEGO ŚL. W ŁUCZNICTWIE

Dwa dni od 4 do 5 lutego trwały w Nowej Rudzie Halowe Mistrzostwa Dolnego Śląska w łucznictwie. Zgromadziły one 26 zawodniczek i 29 zawodników z 7 dolnośląskich klubów. W rywalizacji o medale mistrzostw uczestniczyło z naszego klubu 5 zawodniczek i 8 zawodników.

MĘZCZYŻNI – ŁUKI KLASYCZNE

W rywalizacji mężczyzn zwyciężył Paweł MARZEC, który w finale pokonał Dawida MALICKIEGO 7 do1 i został Halowym Mistrzem Dolnego Śląska. W pojedynku o brązowy medal Michał GREC przegrał z Kacprem SZUŁKOWSIM z Unii Pielgrzymki, który wcześniej szczęśliwie pokonał w barażu Jakuba PAJĄCZKA. Miejsca pozostałych naszych zawodników przedstawia poniższa tabela : 

KOBIETY – ŁUKI KLASYCZNE

Z 5 naszych reprezentantek tylko Anna HUK 11 po kwalifikacjach dostało się do pierwszej ósemki. Adrianna TRZEBIŃSKA 2 i Maja BANASZEWSKA DUDEK 3 po kwalifikacjach zajęły odpowiednio 13 i 9 miejsce. Jak startowały nasze zawodniczki pokazuje zamieszczona tabela. 

KOBIETY ZESPOŁY

To co nie wyszło naszym paniom w zmaganiach indywidualnych powetowały sobie w rywalizacji zespołowej. Adrianna TRZEBIŃSKA (555) Maja BANASZEWSKA DUDEK (517, Ania HUK(496) i Magda PAWŁOWSKA(462) drugie po kwalifikacjach zdobyły ZŁOTY MEDAL Mistrzostw. W ˝ pokonały zespół KS Piasta Nowa Ruda 201 do 183 a finale koleżanki z UKS Victorii Ścinawka Śr. 201 do 194.
Ostateczna kolejność w zespołowej rywalizacji kobiet z podaniem uzyskanych punktów w ostatnim pojedynku :

MĘŻCZYŻNI ZESPOŁY

Do rywalizacji o tytuł Halowego Drużynowego Mistrza Dolnego Śląska stanęło 7 zespołów. Na najwyższym stopniu podium stanął pierwszy zespół Talentu w składzie : Dawid MALICKI (565), Paweł MARZEC (559), Michał GREC (553) oraz Łukasz PIELICHOWSKI (481) pokonując w ˝ kolegów z Talentu II 1 punktem 221 do 220.
W finale uzyskując najlepszy wynik Mistrzostw 226 pokonali zespół OSŁ Strzelec I Legnica do 204.
Drugi zespół Talentu w składzie : Jakub PAJĄCZEK(560), Paweł BURCHART (538), Kajetan KOTLARZ (491) i debiutujący Jakub ZIEGLER (368) po przegranej z w ˝ z Talentem I w małym finale pokonali kolegów z Unii Pielgrzymki I 220 do 204. 

 

                                                                                                                                              

MIKSTY

W konkurencji mikstów nasi reprezentanci okazali się bezkonkurencyjni zajmując trzy pierwsze miejsca.
Zwyciężył mikst w składzie Adrianna TRZEBIŃSKA i Dawid Malicki przed Anią HUK i Pawłem MARCEM. Trzecie miejsce wywalczyli Hanna JAROSZ z Jakubem PAJĄCZKIEM. Nasz czwarty mikst Maja BANASZESKA DUDEK i Paweł BURCHART w stawce 16 mikstów sklasyfikowany został na 7 miejscu. 

Są to n najbardziej udane Halowe Mistrzostwa Dolnego Śląska w ośmioletniej historii naszego Klubu.

Gratulacje dla zawodników i pani trener Heleny Machery

Możesz również polubić…