Trzech wspaniałych i dwóch wielkich przegranych

      W dniach 20-21.06.09 na torach łuczniczych UKS „Talent” odbyły się Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbędzie się w dniach 17-19.07.09 w Zabieżowie. O trzy kwalifikacje w kategorii juniorek mł. i trzy w kategorii juniorów mł. walczyło 7 zawodniczek i 12 zawodników z 6 klubów .Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi zawodnicy: Piotr Pajączek, Paweł Marzec i Jakub Kozłowski, uzyskali trzy możliwe do zdobycia kwalifikacje na OOM.

      Po eliminacjach prowadził Piotr Pajączek 595 pkt przed Pawłem Marcem 573 pkt, Mikołajem Przymusińskim 567 pkt z Surmy Poznań i Jakubem Kozłowskim 548 pkt. Czwarty nasz reprezentant Michał Grec po eliminacjach zajmował 9 miejsce z wynikiem 463 pkt. Kiedy w ¼ finału zawodnik Surmy Poznań Mikołaj Przymusiński uzyskał 107 pkt Pajączek 101, Marzec 85, Kozłowski 90 stało się jasne, że będzie on należał do faworytów tych zawodów. Wyników w sporcie jednak nie do końca można przewidzieć i sprawdza się stara maksyma, że walczyć trzeba do końca. W ½ finału Paweł Marzec strzelał właśnie z Mikołajem Przymusińskim. Po dwóch seriach zgodnie z przewidywaniami prowadził zawodnik z Surmy,j ednak dwie ostatnie serie w wykonaniu Pawła były mistrzowskie – dwie serie po 29 pkt i Paweł ostatecznie wygrywa 106 do 102 i przechodzi do finału. Finał to już wewnętrzna sprawa naszych zawodników. Pierwsze miejsce zdobywa Piotr Pajączek (który wcześniej wygrał z Jakubem Kozłowskim 98 do 92), drugie Paweł Marzec. Wynik pojedynku 108 do 97 pkt.

      W pojedynku o trzecie miejsce premiowane kwalifikacją do OOM spotkali się Mikołaj Przymusiński i Jakub Kozłowski. Po bardzo emocjonującym pojedynku ( w trzeciej serii był remis) wygrał Jakub Kozłowski 91 do 87. Michał Grec odpadł już w pierwszym przejściu.

      Wierzymy, że dwaj wielcy przegrani tych zawodów Mikołaj Przymusiński i Michał Grec na zawodach „ostatniej” szansy w Żywcu uzyskają kwalifikacje do OOM.
Wcześniej prawo startu w finałach OOM uzyskał Dawid Malicki tak więc na Olimpiadzie Klub nasz reprezentować będzie czwórka zawodników. Liczymy na sukcesy i trzymamy kciuki.

Wśród dziewcząt kwalifikacje zdobyły :

1. Jurzak Monika Unia Pielgrzymka,
2. Rybczyńska Kamila Zjednoczeni Ścinawka Śr.
3. Rabska Karolina Unia Pielgrzymka.

     Paulina Preis i Agnieszka Marszałek obie zawodniczki z MLKS Ścinawka Średnia swojej szansy na start w OOM szukać będą w Żywcu.

                                                                      POWODZENIA

Zapraszamy do galerii:
http://galeria.ukstalent.pl/main.php?g2_itemId=39404
http://galeria.ukstalent.pl/main.php?g2_itemId=39970

Możesz również polubić…