OLA I DORIAN ZŁOTYMI MEDALISTAMI MISTRZOSTW POLSKI MŁODZIKÓW

W dniach 20-22.10.2023 r. w Biłgoraju rozegrane zostały MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIKIÓW w PODNOSZENIU CIĘŻARÓW. Mistrzostwa poprzedzone zostały kwalifikacjami w 4 strefach. Do finałów zakwalifikowało się po 8 zawodniczek i zawodników z najwyższymi wynikami w dwuboju w poszczególnych kategoriach wagowych.

Nasz klub reprezentowała Aleksandra WAŁĘSA i Dorian LUBASIŃSKI. Oboje znakomicie zaprezentowali się na pomoście w Biłgoraju zdobywając w swoich kategoriach wagowych złote medale.

Oprócz złotych medali za dwubój, Ola zdobyła srebrny medal w rwaniu (38 kg) i złoty w podrzucie (47kg). Dorian „dorzucił” brązowy medal w rwaniu (73 kg) i złoty w podrzucie(95 kg).

W tabeli poniżej przedstawiamy jak startowała nasza dwójka.

Ola potrzymała tradycje rodzinne gdyż rok wcześniej złotą medalistką w tej samej kat. wagowej została jej siostra Julia , późniejsza srebrna medalistka MISTRZOSTW EUROPY JUNIORÓW MŁODSZYCH.

W przyszłym roku liczymy na powtórkę ponieważ oboje w przyszłym roku będą jeszcze młodzikami.

Gratulacje dla Oli i Doriana za porywający trzymający w napięciu start oraz ich trenerów. Marka PRZYBYLAKA i Tomka WAŁĘSY, taty Oli za MISTRZOWSKĄ TAKTYKĘ .