ZŁOTE DZIEWCZYNY Z TALENTU PO RAZ CZWARTY

                W dniach 04-06.06.2021 r. w Gdańsku odbyły się  MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW PODNOSZENIU CIĘŻARÓW. Mimo, że kolejny raz pandemia pokrzyżowała plany przygotowań do mistrzostw to nasze zawodniczki  udowodnił, że można na nie liczyć.

Indywidualnie  Monika DZIENIS  zajęła drugie miejsce w  kategorii wagowej do 59 kg a jej koleżanka klubowa Patrycja ANDREJCZUK stanęła na najniższym stopniu podium w kategorii wagowej do 64 kg. Szansę na kolejny medal miała Karolina MICHAŁEK, która po rwaniu zajmowała trzecią pozycję, niestety kontuzja barku wyeliminowała ją z walki o miejsce na podium.  Wszystkie nasze reprezentantki zajęły miejsca w pierwszej szóstce. Ustanowiły siedem rekordów życiowych. W tabeli pokazano progres wyników od  poprzednich mistrzostw. Największy przyrost wyniku zanotowała Marzena SARNECKA – 16 kg, Natalia PETKA -9 kg oraz Karolina MICHAŁEK i Daria NOWAK po 8 kg.

Oprócz sukcesów indywidualnych  miło jest nam zakomunikować, że po raz czwarty w historii naszego klubu wygraliśmy w punktacji drużynowej.

Wygraliśmy  w :

  • 2017 r. w Zamościu,
  • 2018 r. w Kobierzycach,

2019 r. w  Ciechanowie nie prowadzono oddzielnej punktacji dla kobiet i mężczyzn.

  • 2020 r. w Biłgoraju.
  • 2021w Gdański, zdobywając rekordową ilość 161 punktów.

Mimo, że nasza reprezentacja składała się wyłącznie z kobiet  w klasyfikacji łącznej mistrzostw (gdzie sumowane są wyniki uzyskane przez kobiety i mężczyzn), zajęliśmy drugie miejsce w kraju.

Złoty zespół startował w składzie : Patrycja ANDREJCZUK,  Eliza CIOŁKOSZ, Monika DZIENIS,  Daria GALANTOWICZ , Stella LUBASIŃSKA, Karolina MICHAŁEK, Gabriela MURDZA, Daria NOWAK, Natalia PETKA, Marzena SARNECKA. Z różnych powodów w mistrzostwach nie mogła wystartować Kamila DZIEDZIULO.

Wyniki całej dziesiątki  przedstawiamy w tabeli poniżej.

 

Dziękujemy organizatorowi, KS Atlecie Gdańsk  za sprawne w miłej atmosferze przeprowadzone zawody

Dziewczyny jesteście wspaniałe.

Gratulujemy i dziękujemy  za zaangażowanie i wolę walki.

Możesz również polubić…