ZŁOTE DZIEWCZYNY

                W dniach 26-29.11.2020 r. w Biłgoraju odbyły się  MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW w podnoszeniu ciężarów . Były to XXVII  mistrzostwa kobiet i  mężczyzn. Mimo,  że pandemia pokrzyżowała plany przygotowań do mistrzostw to zgromadziły one rekordową ilość zawodniczek i zawodników. O medale mistrzostw wśród kobiet  rywalizowało 83 zawodniczki i 130 zawodników.

Po raz trzeci w historii naszego klubu wygraliśmy w punktacji drużynowej.  Po zwycięstwie w 2017  w Zamościu i 2018 roku w Kobierzycach  z przerwą na Ciechanów,  gdzie nie prowadzono oddzielnej punktacji dla kobiet i mężczyzn powróciliśmy z Biłgoraju z pierwszym  miejscem.

Złoty zespół startował w składzie : Patrycja ANDREJCZUK,  Kamila DZIEDZIULO,  Monika DZIENIS, Żaklina LUBASIŃSKA, Stella LUBASIŃSKA, Karolina MICHAŁEK, Gabriela MURDZA, Daria NOWAK, Natalia PETKA, Marzena SARNECKA. Z różnych powodów w mistrzostwach nie mogły wystartować Eliza CIOŁKOSZ, Daria GALANTOWICZ  i Patrycja KĘDZIERSKA.

Wyniki całej dziewiątki przedstawiamy w tabeli poniżej.

Oprócz sukcesu zespołowego miło jest nam zakomunikować, że Monika DZIENIS  w kategorii wagowej do 59 kg i Karolina MICHAŁEK  w kategorii do 76 kg  zajęły 3 miejsce.

Po raz pierwszy od wielu lat w MISTRZOSTWACH POLSKI SENIORÓW wystartowało trzech naszych reprezentantów. Trzynastoletni Patryk CHOWAŃSKI zajął 9, Olivier GÓRSKI  19 a Karol STRÓŻ  miejsce 12.

Możesz również polubić…