ŁUCJA WESOŁOWSKA NIE ZWALNIA

Po brązowym medalu w TURNIEJU NADZIEI OLIMPIJSKICH we Lwowie w konkurencji zespołowej,  Łucja wygrywa I RUNDĘ PUCHARU POLSKI JUNIORÓW MŁODSZYCH. Zawody które, odbyły się 11.05.19 na torach łuczniczych  KS Stelli Kielce były równocześnie eliminacja do OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY w łucznictwie. i zgromadził na starcie 62 zawodniczki i 66 zawodników. Nasza zawodniczka w drodze po złoty medal, pokonała kolejno :

  • Maję BORKOWSKĄ, Emilię DUDEK 6 : 0,
  • Marię MAŁOLEPSZĄ 7 : 1,
  • Martynę KUCZYŃSKĄ 6 : 2,
  • Natalię BOBAK 6 : 0,

W finale pokonała liderkę po kwalifikacjach Klaudię PŁAZE 6 : 4. Sukces Łucji jest tym bardziej wartościowy, że po dwóch setach wynik brzmiał 0 4. Trzy kolejne sety były już popisem naszej zawodniczki.

Bardzo dzielnie walczyła nasza pozostała „ósemka”. Weronika GOCLON zajęła miejsce 5, Dominika AGACJAK 16, Adrianna SKADORWA 22.  Weronika WARDĘGA z obiecującym wynikiem  252 pkt w drugiej 60  sklasyfikowana została na 51   a Nila CIESIELSKA na 57 miejscu.

Wśród chłopców Wiktor MAZEPA zajął 18, Krzysztof GLAZNA  25 a Jan RULIŃSKI 61 miejsce.

 

Wyniki kwalifikacji i eliminacji naszych reprezentantów przedstawiamy w tabeli poniżej.

 

 

Kolorem żółtym zaznaczono bardzo obiecujące wyniki, które są równocześnie rekordami życiowymi.

Obecnie cała dziewiątka zakwalifikowała się do FINAŁÓW OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY , który odbędzie się w Gorzowie 19.07.19 r.

Swoje wyniki będzie jeszcze można poprawić na kolejnych rundach Pucharu Polski. I tak II Runda odbędzie się w 08.06.19 r. w Zgierzu, III Runda  22.06.19 r. w Zamościu.  Finał planowany jest już po Olimpiadzie  21.09.19 r. w Żołędowie.

Gratulujemy i trzymamy kciuki.

 

dav

Możesz również polubić…