MIKOŁAJ I NOWY KLUB ŁUCZNICZY W ŚWIEBODZICACH

W dniu 29.11.14 r. okazji powstania w Świebodzicach nowego klubu łuczniczego UKS „Ameoli” 214 zawodniczek i zawodników walczyło w  OGÓLNOPOLSKIM MIKOŁAJKOWYM TURNIEJU ŁUCZNICZYM. W tym gronie wystąpiło 48 zawodniczek i zawodników z naszego klubu.

Zawodnicy w kategoriach I KROK, APACZ i ORLIK strzelali 6 serii x 3 strzały z odległości 10 m do tarczy 60 cm.

KATEGORIA I KROKU
Na 22 startujących w tej kategorii 10 było z Talentu.

Wśród chłopców nasi reprezentanci zajęli trzy pierwsze miejsca, zwyciężył Jakub BĄCZEK przed Jakubem DOSTALEM i Piotrem KRYSĄ. Filip WOJTASIK zajął 8 miejsce.

Nasze dziewczynki nie były gorsze od chłopców. Miejsca od 2 do 4 padły łupem naszych zawodniczek. Na drugim stopniu podium stanęła  Aleksandra BIAŁOSTOCKA, przed Zuzanną SZPONAR, Marleną JARGIEŁŁOWICZ i Martyną KWAŚNY. Najmłodsza uczestniczka Turnieju 6 letnia  Kaja WESOŁOWSKA była 9 a o 2 lata starsza  Ania DZIERKA sklasyfikowana została na 12 miejscu.

KATEGORIA APACZ

W tej kategorii nasz klub bardzo dobrze reprezentowała  Alicja HUK, która  z wynikiem 132 pkt. zajęła 3 miejsce.

KATEGORIA ORLIK

W gronie 32 zawodników w tej kategorii wiekowej wystąpiły cztery zawodniczki i czterech zawodników z Talentu. Najwyżej na 3 miejscu sklasyfikowany został  Jędrzej KOTLARZ. Wiktor MAZEPA zajął 4,  Jacek ZABOJSZCZA 6 a  Patryk BALICKI 7 miejsce.

Nasze zawodniczki zajęły kolejno: Weronika WARDĘGA 8, Łucja WESOŁOWSKA 9, Karolina JASTRZEBSKA 13 a Amelia KWAŚNY 15 miejsce.

KATEGORIA MŁODZIK

Bez podziału na młodzika młodszego i starszego rywalizowało 26 zawodników i 16 zawodniczek.

Wśród chłopców wygrał  Antoni KOZŁOWSKI. W pierwszej 10 sklasyfikowani zostali jeszcze  Grzegorz NYCZ, Michał ZAKRZEWSKI, Kacper PUCHALSKI, Bartłomiej BATKIEWICZ, Maciej FUTYMA, Adam SKWIERTNIAŃSKI. Miejsce 11 z taką sama ilością 256 pkt. co Adam ale z mniejszą ilością 9 (10 do 8) zajął  Maciej JĘDRZEJEWSKI.

Joanna GUTT po raz pierwszy stanęła na najniższym stopniu podium, przed Marta SMOLAK i Basią SAWICKĄ. Magda POŁOŻYŃSKA zajęła 8, Kalina GUZIK 12 a Julia TESYNA 13 miejsce.

KATEGORIA OPEN

W tej kategorii wystartowało 15 naszych zawodników. Wśród kobiet 3 miejsce zajęła Anna HUK przed Adą TRZEBIŃSKĄ.

Paweł MARZEC przegrał w finale z Michałem GOMOLISZKIEM i zajął 2 miejsce.

Pozostałe wyniki i zajęte miejsca w tej kategorii prezentujemy w tabeli poniżej.