HALOWE MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIKÓW w ŁUCZNICTWIE

                                                                                                                                                       
         W HALOWYCH MISTRZOSTWACH POLSKI MŁODZIKÓW w ŁUCZNICTWIErozegranych w Zgierzu w dn. 21-23.03.2014 roku udział wzięło 191 zawodniczek             i zawodników z 42 klubów. Najliczniej reprezentowane były kluby z Łucznika Żywiec 16, Mewy Kołobrzeg 13 i naszego klubu 12 startujących. Wspaniały sukces jak już wcześniej pisaliśmy odniósł nasz zespół młodzików młodszych zdobywając złoty medal.

         W konkurencjach indywidualnych na uwagę zasługuje postawa naszych młodzików młodszych, których aż 4 po kwalifikacjach  sklasyfikowanych było w pierwszej 10. Niestety w eliminacjach „nasi” mimo ambitnej postawy przegrywali swoje pojedynki.

         W 1/16 Grzegorz NYCZ przegrał w barażu 9 do 10, Bartek BATKIEWICZ i Michał ZAKRZEWSKI 4 do 6. O prawdziwym pechu może mówić jeden z naszych faworytów Antek KOZŁOWSKI 3 po kwalifikacjach przegrał w barażu 6 mm z Krystianem JAŁOWSKIM z Sokoła Radom. Z tym samym zawodnikiem w pojedynku o wejście do strefy medalowej 4 do 6 przegrał Maciej FUTYMA. Jak się później okazało przegrali z Mistrzem POLSKI. Krystian z powodu awarii sprzętu uzyskał w kwalifikacjach dopiero 30 wynik i z układu drabinki ”trafiał” w eliminacjach na naszych zawodników. Ale taki jest urok sportu, że startując nawet z tak odległego miejsca można zostać pierwszym.

         Jedyna nasza reprezentantka w kategorii młodzika młodszego Basia SAWICKA przeraziła się, że po 2 seriach jest na 2 miejscu i ostatecznie została sklasyfikowana na 28 pozycji. Na usprawiedliwienie trzeba zaznaczyć, że były to 3 zawody w karierze Basi.

                                                                                                                                                        

         W kategorii młodzika na bardzo dobrym bo na 10 miejscu sklasyfikowano Martę SMOLAK. Magda POŁOŻYŃSKA i Kalina GUZIK mimo poprawy rekordów życiowych nie uzyskały zadawalającego wyniku. Nie lepiej powiodło się Mikołajowi WEBEROWI      i Kacprowi PUCHALSKIEMU co przedstawiono w tabeli poniżej.

                                                                                                                                                  

W kategorii mikstów nasz I zespól (Marta SMOLAK i Mikołaj WEBER) sklasyfikowano na 7 miejscu a II na 9 (Magda POŁOŻYŃSKA i Kacper PUCHALSKI).

Również 7 miejsce zajął mikst w kategorii młodzika młodszego; Barbara SAWICKA I Antoni KOZŁOWSKI. Wyniki przedstawiamy w tabeli.

 
                                                                                                                                                        

         Prawie wszyscy nasi zawodnicy poprawili rekordy życiowe, co cieszy i napawa optymizmem przed MISTRZOSTWAMI POLSKI na otwartych torach.

                                                                                     A więc do pracy !

Zapraszamy do galerii:
http://galeria.ukstalent.pl/main.php?g2_itemId=87174

Możesz również polubić…