ZŁOTO I BRĄZ NA WEGRZECH


                                                                                                                                                          
Na odbywającym się już po raz dziewiąty MIĘDZYNARODOWYM TURNIEJU O NAGRODĘ IREGSZEMCSE – IREG KUPA, bardzo dobrze zaprezentowały się nasze zawodniczki. Monika DZIENISzajęła 1 a Agnieszka BACZEWSKA 3 miejsce. W turnieju , który odbył się w dniach 21-23.06.13 r. wzięło udział 14 reprezentacji z Węgier, Słowacji, Serbii, Czech, Litwy, Ukrainy i Polski. Reprezentację Dolnego Śląska uzupełniała Zuzanna PROTOKOWICZ ze Strzelca Strzelin i Adrian PLEWA ze Śląska Wrocław. Zuzanna wygrała kategorię wiekową do 13 lat a Adrian zajął 7 miejsce.

Turniej był okazja nadania tamtejszej Akademii Podnoszenia Ciężarów imienia Davida RIGERTA. Znakomity rosyjski atleta, mistrz olimpijski z Montrealu, wielokrotny mistrz Europy i świata oraz 68-krotny rekordzista świata, a dziś trener reprezentacji narodowej Rosji, był obecny podczas całego turnieju. Drużynowo nasza reprezentacja zajęła odległe 9 miejsce z powodu braku w składzie zawodników 15 i 17 letnich. Na zdjęciu nasze zawodniczki dekorowane przez Davida RIGERTA. Zdjęcie dzięki uprzejmości Tomasza PROTOKOWICZA kierownika naszej reprezentacji.

Możesz również polubić…