JUNIORKI DRUGIE NA MISTRZOSTWACH POLSKI W PODNOSZENIU CIĘŻARÓW DO 20 LAT


                                                                                                                                                          
           
Rewelacyjnie spisały się nasze zawodniczki na MISTRZOSTWACH POLSKIw PODNOSZENIU CIĘŻARÓW do 20 lat, które odbyły się w Bydgoszczy w dniach 12-14.04.2013 roku. Zawody zgromadziły na starcie rekordową liczbę zawodniczek i zawodników w ilości 179 z 51 klubów. Jednym z powodów takiej frekwencji było poszerzenie tej kategorii wiekowej o rocznik 1995 czyli osiemnastolatka. Ta zmiana spowodowała, że rywalizacja była bardzo zacięta. O 12 punktowanych miejsc u mężczyzn ubiegało się nawet 22 zawodników

W tym gronie pięć naszych zawodniczek w klasyfikacji zespołowej z ilością 34 punktów zostało sklasyfikowane na 2 MIEJSCU. Liderką zespołu była Monika DZIENIS, która w kategorii wagowej do 58 kg, wynikiem 149 kg zdobyła srebrny medal. Na wysokich 5 miejscach sklasyfikowane zostały koleżanki Moniki : Agnieszka BACZEWSKA, Daria NOWAK a Weronika STĘPIEŃ i debiutantka Justyna KAPSA na miejscu 7.

Słabiej wypadli mężczyźni. Dawid PAKOWSKI i Rafał MICIUK pojechali po naukę i był to dla nich debiut, mimo to ustanowili rekordy życiowe, również  Marcin WITKOWSKI pobił rekordy życiowe lecz wystarczyło to zaledwie na 13 miejsce przy 12 punktowanych.

Piotr KALISZCZYK i Karol ZAJĄC niepotrzebnie „dopijali” do kategorii 85 kg , w kategorii 77 kg bez specjalnego wysiłku zajęliby miejsca punktowane.

Emil CIUŁA w kategorii do 105 kg i kontuzjowany Mateusz WOJCIECHOWSKI w kategorii powyżej 105 kg sklasyfikowani zostali na miejscu 10. Emil start w mistrzostwach może zaliczyć do bardzo udanych, zaliczył 5 podejść i uzyskał w dwuboju 230 kg co jest jego nowym rekordem życiowym.

Poniżej przedstawiamy wyniki naszych zawodników uzyskane w MISTRZOSTWACH POLSKI

                                                                                                                                                        

Z tegorocznego składu na przyszłoroczne Mistrzostwa Polski do 20 lat ubywa jedynie Mateusz, który będzie już młodzieżowcem. Jest więc szansa na jeszcze lepsze wyniki, czego wszystkim życzymy.

Zapraszamy do galerii:
http://galeria.ukstalent.pl/main.php?g2_itemId=78275

Możesz również polubić…