HALOWE MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW MŁODSZYCH W ŁUCZNICTWIE


                                                                                                                                                         
O medale 23 Halowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w łukach klasycznych, które odbyły się w Zgierzu w dniach 16-17.03.2013 r. walczyło 94 zawodniczki i 116 zawodników.

Wracamy z Mistrzostw z dwoma brązowymi medalami , które były udziałem Kajetana KOTLARZA w konkurencji Halowej Indywidualnej Rundzie FITA oraz zespołu w składzie : Kajetan KOTLARZ, Maciej NIEDŹWIEDŹ, Mateusz NYCZ oraz młodzik Patryk ZADKA. Kajtek 4 po kwalifikacjach z wynikiem 556 pkt w 1/16 pokonał Filipa ZAŁUSKIEGO 6 do 2, w takim samym stosunku Krystiana MOLENDE. W pojedynku 1/4 o wejście do strefy medalowej nasz zawodnik pokonał w barażu 10 do 9 Wiktora WOJCIECHOWSKIEGO by w 1/2 przegrać z zawodnikiem gospodarzy, z późniejszym triumfatorem Mistrzostw Patrykiem GOŁĄBCZAKIEM . Drugi z naszych reprezentantów, który zakwalifikował się 1/16 Mateusz NYCZ przegrał w pierwszy pojedynek i odpadł z dalszej rywalizacji. Maciej NIEDŹWIEDŻ i Patryk ZADKA nie zakwalifikowali się do 1/16.

Bardzo dobrze zaprezentował się nasz zespół. Piaty po kwalifikacjach z wynikiem 1587 pkt. pokonał kolejno Stellę Kielce 213 do 187, Marymont Warszawa 213 do 209 by w pojedynku o finał przegrać z późniejszym zwycięzcą Łucznikiem z Żywca 219 do 220.

W konkurencji dziewcząt Ania FUTYMA 18 po kwalifikacjach wygrała w 1/16 z wyżej rozstawioną Martą FATYGĄ w barażu 64 mm do 67 mm. Był to pierwszy baraż w karierze Ani. W 1/8 Ania nie sprostała 2 po kwalifikacjach Gabrieli MROSZCZYK i zajęła ostatecznie 16 miejsce. Mniej szczęścia miała Weronika MIKULSKA, która w /16 przegrała w barażu 1 milimetrem 53 do 52 z Olimpią KOWSZYN i została sklasyfikowana na miejscu 17. Trzeba zaznaczyć, że obie nasze reprezentantki to jeszcze młodziczki.

W konkurencji mikstów Weronika MIKULSKA wraz Kajetanem KOTLARZEM wygrali ze Stellą II Kielce 146 do 137 by w pojedynku o strefę medalowa przegrać z Marymontem Warszawa 143 do 150 i zająć 5 miejsce. Drugi nasz mikst Anna FUTYM i Mateusz NYCZ przegrali w 1/8 z pierwszym zespołem Stelli Kielce i zostali sklasyfikowani 16 miejscu.

Trwa dobra passa naszego klubu, którego reprezentanci nieprzerwanie od 2005 roku wracają z Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych z medalem w konkurencji zespołowej.

Tak trzymać

Zapraszamy do galerii:
http://galeria.ukstalent.pl/main.php?g2_itemId=77462

Pobierz protokół:
http://pliki.ukstalent.pl/download.php?file=43

Możesz również polubić…