HALOWE MISTRZOSTWA DOLNEGO ŚLĄSKA OPEN


                                                                                                                                                        
Gospodarzem Halowych Mistrzostw Dolnego Śląska w łucznictwie w kategorii Open w dniach 02-03.03.13 r. był Piast Nowa Ruda. Mistrzostwa zgromadziły na starcie 29 zawodniczek i 27 zawodników z 6 dolnośląskich klubów. Pewny nie jestem ale w walce o medale mistrzostw po raz pierwszy rywalizowało więcej kobiet niż mężczyzn.
Klub nasz reprezentowany był przez 7 zawodniczek i 10 zawodników, którzy na 20 medali możliwych do zdobycia przywieźli 11.

INDYWIDUALNA HALOWA RUNDA FITA

Precedensem było 6 zer w 4 secie finałowego pojedynku między Pawłem MARCEM i Wojciechem LUBERĄ Strzelec Legnica. O kolorze medalu rozstrzygnął baraż 10 do 9 na korzyć zawodnika ze Strzelca. Bardzo dobrze zaprezentował się nasz junior młodszy Kajetan KOTLARZ , który sklasyfikowany został na 3 miejscu przegrywając finał z późniejszym Mistrzem Dolnego Śląska Luberą 16 mm do 9 mm. Od 2013 roku nie rozgrywa się pojedynków o brązy medal i zawodnikom, którzy odpadli w 1/2 finału przyznaje się medale brązowe. Piotr PAJACZEK przegrywając finał z Pawłem MARCEM wywalczył obok Kajtka medal brązowy.

Bardzo dobrze zaprezentował się Bartosz JAROSZ dla, którego były to 2 zawody w karierze. Po kwalifikacjach 18 z wynikiem 467 pkt. ostatecznie zajął 16 miejsce.
Wśród pań medal srebrny zdobyła Ania HUK przegrywając złoto z Adrianną ŻURAŃSKĄ z Unii. Medal brązowy przypadł Magdzie PAWŁOWSKIEJ. Na uwagę zasługuje postawa naszych młodziczek Weroniki MIKUKSKIEJ, która zajęła 6 miejsce i Ani FURTYMY sklasyfikowanej na miejscu 11.

MIKSTY

Siedem mikstów z naszego klubu rywalizowało w tej konkurencji. Medal złoty przypadł parze Anna HUK i Paweł MARZEC, która w finale pokonała parę klubową Weronika MIKULSKA, Kajetan KOTLARZ 148 do 142. Miejsce 6 zajął mikst Magda PAWŁOWSKA, Piotr PAJĄCZEK , 7 Ania FUTYMA i Mateusz NYCZ.

ZESPOŁY

W rywalizacji mężczyzn nasz I zespół w składzie: Michał GREC, Dawid MALICKI, Paweł MARZEC, Piotr PAJĄCZEK zdobył złoty medal. Finałowym rywalem naszego zespołu byli zawodnicy Unii, którzy poddali się dopiero w barażu 26 do 15.
Wśród kobiet I zespół Talentu w składzie Maja BANASZEWSKA DUDEK, Anna HUK i Magda PAWŁOWSKA zajął 2 miejsce przegrywając w finale z zespołem Strzelca Legnica a Talent II w składzie Anna FUTYMA, Weronika MIKULSKA, Ada TRZEBIŃSKA sklasyfikowany został na 3 miejscu.
W tabeli podajemy wyniki uzyskane przez wszystkich naszych zawodników.


                                                                                                                                                        
Zapraszamy do galerii:
http://galeria.ukstalent.pl/main.php?g2_itemId=77035

 

Możesz również polubić…