X MEMORIAŁ MILOSA ZELINKI

           Śturovo to słowackie, nadgraniczne miasto leżące nad rzeką Dunaj. Po drugiej stronie Dunaju znajduje się węgierski Ostrzyhom. Miasta te łączy most Marii Walerii (nazwany tak na cześć córki cesarza Franciszka Józefa I) I właśnie w tym słowackim mieście 17-go września odbył się X Międzynarodowy Memoriał w podnoszeniu ciężarów poświęcony pamięci wieloletniego działacza słowackich ciężarów Milosza Zelinki.

                 Do Śturova wyjechała trzyosobowa drużyna składająca się z dwóch zawodniczek naszego klubu tj Darii Nowak i Moniki Dzienis oraz zawodnika z Wierzbna Mateusza Szatkowskiego. Cała trójka spisała się bardzo dobrze zdobywając w jubileuszowym memoriale komplet medali. Najcenniejszy złoty wywalczył w śród juniorów do 17 lat piętnastoletni Mateusz zaliczając sześć podejść i ustanawiając swoje nowe rekordy w podrzucie i dwuboju (90+120)=210. Również sześc podejść i nowe rekordy w podrzucie i dwuboju uzyskała Daria Nowak (41+51)=92kg co wystarczyło jej do zdobycia brązowego medalu w grupie kobiet. Srebrny medal i 109 kg w dwuboju (48+61) to osiągnięcie drugiej naszej zawodniczki Moniki Dzienis. Z osiągnięć naszych zawodniczek należy cieszyć się szczególnie gdyż ich start przebiegał w niespotykanych na polskich pomostach warunkach. Otóż zawodniczki nasze w sali rozgrzewki miały do dyspozycji 10-cio kilogramowe sztangi dla dzieci, a na pomoście startowym musiały rywalizować na męskiej sztandze co było dla nich bardzo dużym utrudnieniem.
                 Trzeba w tym miejscu nadmienić, że nie tylko sprawy sprzętowe szwankowały podczas tego wyjazdu. Pozbawieni wyżywienia w dniu przyjazdu jak i wyjazdu oraz jakiejkolwiek opieki( zagospodarowanie wolnego czasu podczas całego pobytu w Sturovie ),odnieśliśmy wrażenie, że organizator nie radzi sobie z całością problemów co z kolei na gorąco nasunęło wniosek, że ten bardzo daleki wyjazd nie powinien być w przyszłości kontynuowany.

Zapraszamy do galerii:
http://galeria.ukstalent.pl/main.php?g2_itemId=66232

Możesz również polubić…