Dawid Malicki brązowym medalistą Mistrzostw Europy Juniorów w łucznictwie

 

W dniach 12-17.07.2010 w Winnenden ( Niemcy) odbyły się Mistrzostwa Europy Juniorów w łucznictwie. Świetnie zaprezentował się jedyny reprezentant Dolnego Śląska – Dawid Malicki zawodnik UKS Talent Wrocław zdobył brązowy medal w strzelaniu zespołowym wraz z Soboniem Hubertem ( Stella Kielce) i Kacprem Sierakowskim ( Marymont Warszawa). Zespół Polski w walce o finał przegrał pojedynek z Turkami tylko 1 punktem. W walce o brązowy medal zespół Polski spotkał się z zespołem Rosji wygrywając pojedynek 210 do 201 punktów. Reprezentacja Polski w tych zawodach zdobyła trzy medale . W konkurencji mikst Paula Wyczechowska (Łucznik Żywiec) i Piotr Nowak (Karima Prząsław) wystrzelali srebrny medal. W konkurencji drużyn juniorek – Paula Wyczewchowska, Natalia Leśniak i Joanna Rząsa (wszystkie Łucznik Żywiec) również zdobyły srebrny medal.

Możesz również polubić…