Łuczniczy UKS Talent wygrali z Drużynowym Mistrzem Polski Stellą Kielce

 

     Po awansie łuczników UKS Talent w Legnicy do grupy A w I rundzie DMP Ekstraklasy mężczyzn, szanse na utrzymanie się w grupie A były brane pod uwagę, pod warunkiem wygrania dwóch pojedynków w kolejnej rundzie. Plan został wykonany. Zawodnicy Talentu świetnie spisali się w II rundzie Ekstraklasy w dniu 15.05.2010 w Bytomiu wygrywając po emocjonujących pojedynkach najpierw z V-ce Mistrzem Polski Łucznikiem Żywiec 200 : 209 na korzyść naszych zawodników. Następnie pojedynek wygrał Talent bardzo wysoko z Mistrzem Polski KS Stellą Kielce 203 : 213 ustanawiając nowy rekord Klubu w strzelaniu zespołowym.

Nie udało się wygrać pojedynku z Agrosem Zamość choć wydawało się, że zespół Agrosu jest w nieco słabszej formie, zawodnicy Talentu nieznacznie przegrali ten pojedynek 197: 201. Bardzo trudny pojedynek Talent stoczył z KS Społem Łódź, który przegrał

192:210 pkt.  Skład zespołu UKS Talent Wrocław oparty jest na bardzo młodych zawodnikach, w 70 % to juniorzy młodsi i junior.

   W II rundzie w Bytomiu skład zespołu przedstawiał się następująco; Piotr Burchart, Malicki Dawid, Pajączek Piotr, Piotr Gołębiewski. Najbardziej skutecznym zawodnikiem UKS Talent okazał się junior Piotr Burchart.  III runda DMP Ekstraklasy mężczyzn odbędzie się 13.06.2010 w Kielcach.

Niestety słabo spisały się nasze panie, które dzielnie walczyły z zespołem KS Obuwnik Prudnik ale ostatecznie nie wygrały ani jednego pojedynku i utrzymują się nadal w grupie B Ekstraklasy Kobiet na 5 pozycji .

 
Aktualna tabela Ekstraklasy Mężczyzn
 
Grupa A
 
1. KS Stella Kielce                       3      
2. LKS Łucznik Żywiec                 2
3. KS Społem Łódz                      2
4. UKS Talent Wrocław                2
5. KS Agros Zamość                    1 spadek  do grupy B
 
 Grupa B
 
1. KS Surma Poznań                   4  awans do grupy A
2. OSŁ Strzelec Legnica               3
3. ROKiS Radzymin                     2
4. KS Resovia Rzeszów                1

5. KS Boruta Zgierz                    0

Zapraszamy do galerii:
http://galeria.ukstalent.pl/main.php?g2_itemId=49624

 

Możesz również polubić…