MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW W ŁUCZNICTWIE

Przez cztery dni tj. 06-09.09.12 r w Rzeszowie trwały zmagania najlepszych zawodniczek i zawodników w kraju o medale Mistrzostw Polski Seniorów w łucznictwie. Na starcie nie zabrakło olimpijczyków Natalii LEŚNIAK i Rafała DOBROWOLSKIEGO.

Jak przystali na naszych zawodników również z tych Mistrzostw Polski wracają z medalem. Autorami brązowego medalu w konkurencji zespołowej byli : Michal GREC, Dawid MALICKI, Paweł MARZEC i Piotr PAJĄCZEK. Po kwalifikacjach nasz zespół z wynikiem 3603 pkt. sklasyfikowany został na 6 miejscu. W drodze po medal pokonali kolejno
• Chrobry Głuchołazy 195 do 181 ,
• Agros Zamość 209 do 202,
by w pojedynku o finał przegrać z Łucznikiem Żywiec 212 do 205.

O wyniku w małym finale gdzie nasz zespól spotkał się z zespołem Sokół z Radomia zadecydował dopiero baraż rozstrzygnięty na naszą korzyść 27 do 25. Po czterech seriach był remis 195 do 195 pkt.
Tym samym nasi zawodnicy do tytułów Halowych Mistrzów Polski w kategorii Juniora i Seniora oraz złotego medalu Mistrzostw Polski Juniorów dorzucili brązowy medal Mistrzostw Polski Seniorów. Gdyby tak „pogrzebać” w historii łucznictwa to takim osiągnięciem pewnie nie może się poszczycić żaden z klubów w kraju.

Bardzo dobrze zaprezentował się nasz zespół żeński w składzie : Maja BANASZEWSKA DUDEK, Anna HUK i Magda PAWLOWSKAM, który zajął ósme miejsce

W konkurencji mikstów Anna HUK i Pawel MARZEC po kwalifikacjach zajmowali 11 miejsce z wynikiem 2414 pkt. by po eliminacjach uplasować się na bardzo wysokim 5 miejscu. Szkoda przegranej 1 pkt (129 do 130) o wejście do 1/2 finału z parą z Marymontu Warszawa.

Gratulujemy

Możesz również polubić…