Nie podołali „Kowalowi” !

                                                     
W dniu 25.10.2009 r. w Warszawie w klubie „Legia Warszawa” przy ul. Powązkowskiej, na terenie znanego ”Forty Bema” został rozegrany finał Drużynowych Mistrzostw Polski Kobiet w Podnoszeniu Ciężarów do którego zakwalifikowało się osiem najlepszych zespołów z Polski.

 

            Z pośród VII drużyn startujących w tym dniu, klub UKS TALENT Wrocław reprezentował jako jedyny zespół  okręg Dolnego Śląska. Zajęliśmy VI miejsce z wynikiem 766,9 PKT

            Nasz klub reprezentowały  w finale zawodniczki:

Joanna Łochowska – 55,3 kg; 83+100=183     249,0 pkt. Sinklaira

Emilia Cichowska – 60,7 kg; 60+81=141        178,3 pkt. Sinklaira

Elwira  Cichowska – 65,3 kg; 63+82=145       186,3 pkt. Sinklaira

Magdalena Sobieraj –        kg; 41+56=97         153,3 pkt. Sinklaira.

            Ostatecznie po podsumowaniu wyników z trzech rund UKS Talent zajął  V miejsca w Polsce  z wynikiem 2.382,6 pkt  Start zawodniczek należy uznać za udany. Była szansa na wyższe miejsce ale do Warszawy nie mogła przyjechać Laura Łozowa podstawowa zawodniczka naszej drużyny. Laura posiada podwójne obywatelstwo polsko-czeskie . W dniu rozgrywania Finałów Drużynowych Mistrzostw Polski startowała w Mistrzostwach Czech gdzie broniła tytułu mistrzowskiego z ubiegłego roku.

            Jak wiadomo zawody to nie tylko start zawodników, ale i historia, którą sami tworzymy poprzez sytuacje życia codziennego: podróż, posiłek, kwaterowanie, rozmowy, przyjaźnie, łzy szczęścia i smutku.

            Do jednej z najzabawniejszych historii tego wyjazdu można zaliczyć postój w drodze powrotnej w zajeździe „Janosik” . Zawodniczki wraz  z trenerem Leszkiem Rabórskim i kierowcą Lechem Rabórskim nie zdołali podołać kotletom schabowym, a zwłaszcza tzw. „kotletowi Kowalowi”. Były tak ogromne, że nikt nie pomyślał o dokładce, ponieważ jedna porcja była wystarczająco duża. Można by rzec, że nawet o dziwo siostry Cichowskie zwane CICHYMI „wymiękły” – co jest zdarzeniem nieprawdopodobnym. Jednak cuda się zdarzają.

Zapraszamy do galerii:
http://galeria.ukstalent.pl/main.php?g2_itemId=44929

Możesz również polubić…