Sukces pierwszoligowego Zespołu UKS Talent w łucznictwie

W dniu 3 maja 2008 na stadionie miejskim „ Miedzi” przy ul. Orła Białego w Legnicy została rozegrana II Runda Pucharu Polski Seniorów i Juniorów  oraz II Runda I Ligi DMP w łucznictwie.  W zawodach wzięło udział 168 zawodników z 26 klubów z całej Polski. 
 
Rewelacyjnie spisała się drużyna „Talentu”, która zajęła 2 miejsce w II Rundzie I Ligi. Zawodnicy UKS Talent przegrali tylko jeden pojedynek z drużyną KS Borta Zgierz. Pozostałe 7 pojedynków należały do zawodników Talentu. W drużynie strzelali : Tomasz Blumensztajn, Piotr Burchart, Piotr Gołębiewski i Sebastian Tomala. Na uwagę zasługuje fakt, że drużyna pierwszoligowa UKS Talent składa się wyłącznie z juniorów i 1 młodzieżowca .

Tabela II Rundy I Ligi DMP
1.    KS Borta Zgierz
2.    UKS Talent Wrocław
3.    LKS Łucznik Żywiec
4.    OSŁ Strzelec Legnica
5.    KS Stella Kielce
6.    KS Chrobry Głuchołazy
7.    KS Obuwnik Prudnik
8.    KS Społem Łódź

Ponadto zawodnicy Talentu brali udział w  II Rundzie Pucharu Polski  juniorów i seniorów najwyżej w Pucharze Polski Juniorów został sklasyfikowany Tomasz Blumensztajn ( w zał. zdjęcie) Piotr Burchart zajął 12 pozycję. Natomiast  wśród seniorów w łukach bloczkowych mężczyzn najwyższą formę  podczas kwalifikacji prezentował Bogusław Piekarski z UKS „ Talent” Wrocław strzelając 676 pkt. Natomiast, w finale znaleźli się Madziar Witold z „Marymontu” Warszawa oraz Domaradzki Andrzej z UKS „Talent” Wrocław. Pojedynek wygrał ten pierwszy a Piekarski zajął czwartą lokatę ulegając w „małym finale” zawodnikowi „Płaszowianki” Kraków Andrzejowi Jaroszyńskiemu.

Wśród zawodniczek w łukach bloczkowych na uwagę zasługują dwa rekordy Polski wystrzelane przez Annę Stanieczek z UKS „Orlika” Goleszów.  Zawodniczka UKS Talent  Wrocław  Justyna Zajączkowska zajęła po przegranym barażu 4 pozycję.

Tabela po II Rundach I Ligi Mężczyzn DMP w Łucznictwie 2008 rok

1. KS Boruta Zgierz        9 pkt.
2. OSŁ Strzelec Legnica        8 pkt.
3. UKS Talent Wrocław        7 pkt.
4. LKS Łucznik Żywiec        6 pkt.
5. KS Obuwnik Prudnik        5 pkt.
6. KŁ Chrobry Głuchołazy    4 pkt.
7. KS Stella  Kielce        3 pkt.
8. KS Społem Łódź        1 pkt.

Zapraszamy do galerii:
http://galeria.ukstalent.pl/main.php?g2_itemId=16634

Możesz również polubić…