Historia Klubu UKS „Talent”

HISTORIA  Uczniowskiego Klubu Sportowego „TALENT”

przy Zespole Szkół nr 3 we Wrocławiu
 
 

A tak to się zaczęło, czyli historii słów kilka.

 
„Przez trud do gwiazd”….
 
UKS Talent – pod nazwą kryją się dwie sekcje sportowe:
 Łucznictwo ,
 Podnoszenie ciężarów.
 

Wszystko zaczęło się w 2004 roku, kiedy to na skutek różnych kłopotów władze Klubu Sportowego „Burza” zlikwidowały dwie wiodące sekcje sportowe z 30 letnim dorobkiem sportowym. Ale trenerzy, zawodnicy i rodzice postanowili się nie poddać. Na przekór problemom i trudnościom z inicjatywy Leszka Rabórskiego – trenera sekcji podnoszenia ciężarów i Heleny Machery – trenera sekcji łuczniczej oraz wielkiej przychylności dyrekcji Zespołu Szkół nr 3 we Wrocławiu 18 listopada 2004 zostało zarejestrowane Stowarzyszenie pod nazwą UKS Talent.

UKS Talent prowadzi szkolenie w dwóch sekcjach: łucznictwo i podnoszenie ciężarów. W obu sekcjach zrzeszonych jest 80 zawodników. Członkami Klubu są uczniowie ZS nr 3, Gimnazjum nr 31, a także młodzież z terenu całego Wrocławia. Szkolenie prowadzone jest we wszystkich grupach wiekowych. W łucznictwie szkolenie prowadzone jest w kategorii łuków olimpijskich i bloczkowych.

W sekcji podnoszenia ciężarów szkolimy mężczyzn i kobiety.

 
Sekcję prowadzą:
 
  1. Helena Machera – trener łucznictwa – wielokrotna mistrzyni i rekordzista Polski, uczestniczka Igrzysk Olimpijskich. Wychowawca wielu medalistów Mistrzostw Polski, medalistów Mistrzostw Europy Juniorów, oraz Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.
  2. Leszek Rabórski – trener podnoszenia ciężarów – medalista Mistrzostw Polski.

Wychowawca wielu medalistów Mistrzostw Polski Seniorów i Juniorów oraz Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

      3.   Zbigniew Krzyśków – trener podnoszenia ciężarów – wielokrotny medalista Mistrzostw Polski juniorów i seniorów. Wychowawca wielu reprezentantów i medalistów Polski we wszystkich kategoriach wiekowych.

.
Baza szkoleniowa:
 

Dzięki przychylności Dyrekcji Zespołu Szkół nr 3 a zwłaszcza Pani Dyrektor Bożeny Wąs i Dyrektor Gimnazjum Nr 31 Pani Danuty Jankowskiej – Okoń zajęcia prowadzone są na obiektach Zespołu Szkół nr 3 we Wrocławiu ul. Szkocka 64.

 

Łucznicy strzelają zimą na bieżni lekkoatletycznej a latem na boisku szkolnym odl. krótkie 50m,30m. Odległości długie tj. 90m,70m strzelają na terenie prywatnym udostępnionym przez Pana Adama Biska.

 

Ciężarowcy posiadają salę wyposażoną w profesjonalne pomosty i specjalistyczny sprzęt w pomieszczeniach ZS nr 3 we Wrocławiu.

 

Klub nasz zapewnia dzieciom i młodzieży wszechstronny rozwój, możliwość regularnych treningów doskonalenie własnych umiejętności w oparciu o nowoczesne metody treningowe i dobrą zabawę.

Od dwóch lat jesteśmy widoczni na sportowej mapie Polski i Dolnego Śląska.

Najzdolniejsza młodzież powoływana jest, co roku do kadry województwa dolnośląskiego w łucznictwie i podnoszeniu ciężarów, a także kadry narodowej.

 

U źródeł decyzji powołania do życia regularnych sekcji sportowych leżą niekwestionowane osiągnięcia sportowe:
rok 2005

Możesz również polubić…