ZAWODNICZKI TALENTU WROCŁAW NAJLEPSZE W MISTRZOSTWACH POLSKI SENIOREK

XXV MISTRZOSTWA POLSKI KOBIET w podnoszeniu ciężarów, rozegrane w Kobierzycach w dniach 28-29.09.18 r. dobiegły do końca. Po raz drugi w historii naszego klubu, wygraliśmy w punktacji drużynowej. Pierwszy raz stanęliśmy na najwyższym stopniu podium w mistrzostwach Polski seniorek Zamościu w roku ubiegłym. Rywalizacja do końca była zacięta. Ostatecznie wygraliśmy różnicą 1 pkt. z Zawiszą Bydgoszcz. Złoty zespół startował w składzie : Patrycja ANDREJCZUK, Agnieszka BACZEWSKA, Kamila DZIEDZIULO,  Monika DZIENIS, Hania  GRONOWSKA, Stella LUBASIŃSKA, Karolina MICHAŁEK, Daria NOWAK, Natalia PETKA.

Wyniki całej dziewiątki przedstawiamy w tabeli poniżej.

Oprócz sukcesu zespołowego miło jest nam zakomunikować, że Monika DZIENIS zajęła 2 miejsce w kategorii wagowej do 58 kg, przegrywając jedynie z mistrzynią Europy Joanną ŁOCHOWSKĄ. W  punktacji sinclaira nasza zawodniczka sklasyfikowana została na 4 miejsce.  Oprócz Moniki rewelacyjnie spisała się : Kamila DZIEDZIULO, Stella LUBASIŃSKA oraz najmłodsza bo szesnastoletnia  Karolina MICHAŁEK. Cała trójka  ustanowiła na mistrzostwach nowe rekordy życiowe. Duża odpornością psychiczną wykazała się  Kamila DZIEDZIULONatalia PETKA . Obie w trzecich próbach zaliczyły swoje podejścia i ukończyły dwubój.  Pierwsza w rwaniu druga w podrzucie.

Drobna pomyłka sprawiła, że na zdjęciu z dekoracji za klasyfikację zespołową nasza wicemistrzyni świata Monika DZIENIS stoi na drugim stopniu podium.