ONI PUNKTOWALI DLA TALENTU

Mijający 2018 rok jest okazją do  różnego rodzaju podsumowań i statystyk. Nie są jeszcze znane końcowe wyniki WSPÓŁZAWODNICTWA DZIECI I MŁODZIEŻY prowadzonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Wiemy na pewno, że z naszego klubu o punkty w MISTRZOSTWACH POLSKI i MIĘDZYWOJEWÓDZKICH MISTRZOSTWACH MŁODZIKÓW ( łucznictwo) walczyło łącznie 48 naszych reprezentantów w tym 28 kobiety i 20 mężczyzn.

ŁUCZNICTWO

We współzawodnictwie MSiT uczestniczyło 29 łuczników. W tym 12 mężczyzn, którzy zdobyli 63,66 pkt. i 17 kobiet, które uzyskały 56,5 pkt. Łącznie zawodnicy sekcji łuczniczej zakończyli sezon 2018 r. z dorobkiem 120,16 pkt co pozwoliło na zajęcie 6 miejsca w kraju.

W poszczególnych kategoriach wiekowych najwięcej punktów uzyskali :

  • Młodzieżowiec – Kajetan KOTLARZ 22 pkt.
  • Junior – Ania FUTYMA 4,25 pkt.
  • Junior młodszy – Antoni KOZŁOWSKI – 12,5 pkt.
  • Młodzik – Łucja WESOŁOWSKA – 4 pkt.

PODNOSZENIE CIĘŻARÓW   

            Zawodnicy sekcji podnoszenia ciężarów zdobyli łącznie 150 pkt. co jest najlepszym osiągnięcie w czternastoletniej historii klubu.  Nieoficjalnie pozwoliło to zająć we współzawodnictwie Ministerstwa Sportu i Turystyki 2 miejsce w Polsce. Prym rywalizacji nadawały kobiety, które zdobyły 106 pkt a mężczyźni 44 pkt.

  • Młodzieżowiec – Daria NOWAK – 25 pkt,
  • Junior – Natalia PETKA – 7 pkt.
  • Junior młodszy – Stella LUBASIŃSKA – 9 pkt.
  • Młodzik – Aleksander DĄBROWSKI – 4 pkt.

W rywalizacji uczestniczyło 19 naszych reprezentantów w tym 11 kobiet i 8 mężczyzn.

Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom składamy gorące podziękowanie za godne reprezentowanie UKS Talent na arenie krajowej i międzynarodowej

 

Możesz również polubić…