III RUNDA PUCHARU POLSKI SENIORÓW I JUNIORÓW W ŁUCZNICTWIE

Gościnna Ścinawka Średnia była miejscem, gdzie
rozegrano III RUNDĘ PUCHARU POLSKI SENIORÓW i JUNIORÓW w łucznictwie. W zawodach rozegranych 08.06.13 r. wzięło udział 94 zawodniczek i zawodników.

Bardzo dobrze wypadła nasza 8 osobowa reprezentacja. Adrianna TRZEBIŃSKA (6) w kategorii juniora zajęła 1 miejsce wygrywając kolejno z :

• 1/8 Marzeną STUPKIEWICZ (11) 7:3,

• 1/4 Ewą ŁOBAZĄ (4) 6:4,

• 1/2 z koleżanką klubową Anną HUK (2) 6:0,

• Finał Agatą WYLĘŻAŁEK (4) 6:4

Druga nasz zawodniczka Ania HUK druga po kwalifikacjach zajęła 3 miejsce. Ania wygrała kolejno z :

• 1/8 Adrianną KACZMARCZYK (15) 6:2,

• 1/4 Kingą GRZYŚKĄ 7:3

W 1/2 przegrała z Adrianną TRZEBIŃSKĄ 0:6. W pojedynku o 3 miejsce pokonała Dorotę RZĄSE 6;4.

Miłą niespodziankę w tej kategorii wiekowej sprawiła Hanna JAROSZ, która w eliminacjach najpierw pokonała w 1/16 Jagodę WARDAK(17) 6:0 by 1/8 wygrać 6 :2 z Martyną KALWINEK rozstawioną po kwalifikacjach z numerem 1. W pojedynku o wejście do półfinału Hania przegrała z Dorotą RZĄSĄ 0:6 i została sklasyfikowana na wysokim 8 miejscu.

Równie dobrze zaprezentowali się nasi juniorzy. Zwycięzcą Pucharu został Paweł MARZEC, Michał GREC zajął 4 a Piotr PAJĄCZEK miejsce 17. Paweł w drodze po 1 miejsce pokonał kolejno :

• 1/4 Damianem HECZKO(12) 6:0,

Przegrał w 1/2 z Kacprem SIERAKOWSKIM(1) 4:6 a w pojedynku o 3 miejsce w Wojciechem LUBERĄ(2) również 4:6.

Trzeci nasz junior Piotr PAJĄCZEK 13 po kwalifikacjach przegrał pierwszy pojedynek w eliminacjach z Rafałem LOKŚ(20) 4:6 i został sklasyfikowany na miejscu 17.

W kategorii wiekowej senior bez powodzenia wystąpiły nasz dwie zawodniczki Magda PAWŁOWSKA(18) i Maja BANAZEWSKA DUDEK(19). Obie przegrały w 1/16 swoje pojedynki 3:7 i pozostały na miejscach uzyskanych po kwalifikacjach

Po 3 Rundach Pucharu Polski wśród juniorek prowadzi Ana HUK 64 pkt. przed Adrianną TRZEBIŃSKĄ 54 pkt. Michał GREC jest 4 z 28 pkt. a Paweł MARZEC 5 z dorobkiem 26 pkt.